| Itrustyou270619 a întrebat:

Doare primul act sexual? Sunt fata si am 17 ani

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu totdeauna. Dacă ai himen elastic, el nu se rupe.

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Buna! Depinde mult de persoana cu care alegi sa ai primul contact sexual. happy Depinde daca te atrage fizic, sexual, sau nu. Depinde daca o faci din iubire sau nu.
Atata timp cat o faci din iubire, te atrage, si ai incredere in el, dorinta creste, iar stresul scade.
Ideea e sa nu fii stresata sau speriata, pentru ca daca esti, ai tendinta sa te incordezi, si daca esti incordata, doare.
Daca persoana in cauza reuseste sa te linisteasca, iar dorinta ta e mare, si esti 100% sigura ca asta vrei, stresul va disparea aproape definitiv, si din nou, daca nu esti incordata durerea te va deranja doar la prima penetrare. Dar nu e o durere de nesuportat!

| Ioana184 a răspuns:

Doaree! Dar nu trebuie să îți fie frica, pentru că depinde de la fata la fata, și acel băiat sa te facă sa te simți ca in rai pentru ca contează mult cum se comporta el cu tine atunci pentru ca, o sa îți amintești toată viața e un moment unic

| SabyMiha08 a răspuns:

Buna, primul act sexual doare, dar daca iti este frica nu o sa rezolvi nimic. Daca esti sigura ca este baiatu potrivit si daca esti sigura pe tine ca te v-a lua incet si nu va face ca nebuna pentru ca la tine este prima oara atunci e ok, dar in schimb ai grija ca daca nu stie ce sa faca si cum sa faca te poate rani la ovar si sa ai chist ovarian. Fii sigura pe tine si pe cel pe care l-ai ales ca sa spun asa.
In plus fiind prima oara pentru tine trebuie sa fie ceva special, pe langa durerea aceea trebuie sa te faca sa te simti bine, sa nu iti faci griji si sa ai o placere cu el, deoarece o sa iti aduci aminte pentru totdeauna de aceea zi sau noapte. Trebuie sa fie ceva special si din partea lui, dar si din partea ta.

| Yurisa a răspuns (pentru SabyMiha08):

Nu te poate lovi la ovare de naiba laughing

| SabyMiha08 a răspuns (pentru Yurisa):

Ba da dacă tu nu ai pățit problema aceasta și nu o crezi este strict problema ta, dar și medicul spune treaba asta. Dacă tu nu crezi este problema ta

| Yurisa a răspuns (pentru SabyMiha08):

Schimba medicul si cere banii inapoi laughing