| astamikcuochisorycapruy a întrebat:

Draga TPU, am nevoie de ajutor trebuie sa scriu o compunere in franceza despre eroul meu preferat, dar problema este ca nu am un erou preferat. Ce as putea scrie? As vreau totusi sa scriu despre un erou din lumea cartilor. Ce sfaturi imi dati? Care este eroul vostru preferat?

3 răspunsuri:
| astamikcuochisorycapruy explică:

Multumesc pentru raspunsuri, intr-un final am ales sa scriu despre Cosette din Mizerabili

| StefanVLY a răspuns:

Eroul meu preferat este : Moş Gheorghe din "La Medeleni", pentru că mi se părea ca nu există om mai bun în lume decât el şi după ce a murit n-am mai putut să citesc vreo două zile. Din lumea cărţilor bine-nţeles. Funda?

| victor73 a răspuns:

Superman,spiderman,betmen