| Feelings14 a întrebat:

Dragi fete happy am vazut ca multe dintre voi intrebati depre unghii, par, piele, cosuri etc. Ei bine, am de gand sa va ajut oarecum. am sa va spun ce m-a ajutat pe mine si ce recomand.
Cosuri - timp de 2 luni am aplicat zilnic o masca din miere si scortisoara. a ajutat cat de cat ( au disparut punctele negre ). inainte de orice masca trebuie demacheata fata, indiferent ca v-ati macheat sau nu! dupa aceste luni, am auzit ca Zyneritul este foarte bun si am zis sa incerc! dupa o saptamana s-au vazut rezultate. adevarul e ca usuca putin pielea, insa am scapat de cosuri de tot! unele persoane spuneau ca daca nu te mai dai vor reaparea. ei, uite ca nu m-am mai dat de o vreme buna si totusi nu mai am nici un cos. da mereu, mereu sa va curatati fata! recomand acesta din tot sufletul. e putin scump, insa merita pentru a avea un ten curat si frumos!

Unghiile - eu una, aveam niste unghii de tot cosmarul. imediat se rupeau, se subtiau, mi se ingalbeneau. am zis ca nu se mai poate. in momentul de fata, unghiile iomi cresc mai repede, sunt sanatoase si sunt foarte tari! un singur remediu, ULEIUL DE RICIN! dati-va cu el in fiecare seara, va va ajuta. de obicei unghiile se ingalbenesc de la acetona/oja/tigari. din fericire, acum nici una dintre acestea nu imi mai sunt periculoase. folositi-l cu incredere! consta in jur de 5 lei - 50 ml.

Parul - de aproximativ 5 ani imi vopsesc parul, lunar! e un lucru grav, insa nu-mi place auriul pe care il am. pe langa aceasta vopsire, il intind cam de 2 ori pe saptamana ( eu fiind creata ) si il mai si inec in fixativ, spuma, ceara. am observat ca imi cadea de fiecare data cand ma spalam pe cap. se vedea ca am tot mai putin par. timp de 4 luni nu m-am mai vopsit si nici nu l-am mai intins. am inceput un mic tratament cu ulei de masline. de doua ori pe saptamana il aplic pe par si sta asa de seara pana a doua zi. apoi il spal normal, iar el e plin de stralucire si pare mult mai sanatos. acest ulei il hraneste si il repara.

Piele - cu toate ne dorim o piele cat mai fina, insa putine au grija de asta. e foarte simplu! orice creme de hidratare ajuta!( crema de galbenele) dupa fiecare baie folositi-o! incercati sa masati bine, mai ales calcaiele, deoarece acolo se intareste de obicei cel mai tare pielea.

Slabire - cine nu vrea sa fie slaba si frumoasa? uita-ti de dietele sofisticate si toate prostiile. am tinut si eu tot felul de diete si degeaba, lesinam si pateam de toate. uitati de ele! fara sa va dati seama, unele diete sunt prea " puternice " pentru anumite organisme! doar 3 simple lucruri ajuta la un corp de vis : apa, mancarea sanatoasa, sportul! beti cat de multa apa puteti, cel putin 2l pe zi! apa e foarte importanta. mancarea sanatoasa consta in legume, fructe, carne slaba. cartofii, fast food-ul, ciocolata, fainoasele. dusmanii nostri. stiu ca e greu sa nu mancam macar putini cartofi, insa dupa 2 luni fara acestia, incepeti sa va obisnuiti. incercati sa mancati salata, oua, lapte, spanac, urzici, ciorbe. acestea ajuta la slabit. sportul, of, lenea asta. putina miscare va arde grasimile. macar 10 minute pe zi. alergatul este cel mai bun pentru slabit, insa si aerobicul. mergeti pe bicicleta, plimbati-va, faceti gimnastica, ORICE numa sa puna corpul in miscare. statul in fund la laptop nu ajuta cu nimic happy

nu vreau sa o luati in nume de rau, insa am facut asta pentru a ajuta fetele. sau poate si baietii care cauta raspunsuri la acestea. sunt lucruri pe care, de asemenea, le-am auzit si eu si le-am practicat. vreau sa ajut! daca stiti si alte remedii pentru acestea, as vreau si eu sa le aud! have a nice day happy

20 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Multumesc frumos, sunt sfaturi utile!
O zi buna si tie! happy

| Feelings14 explică (pentru Trolli):

Cu multa placere! :*

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Multumesc frumos:*chiar o sa incerc

| Feelings14 explică (pentru Pufoshenia):

Cu placere! multa bafta :*

| Laurra958 a răspuns:

Mulţumesc pentru sfaturi. Sunt foarte utile. :*

| Feelings14 explică (pentru Laurra958):

Cu multa placere! pup

| LeMousiqe a răspuns:

Felicitări!
Nu cred că e un copy/paste deoarece merită citit, o să fac eu un copy/paste la întrebarea ta și o voi citi mai târziu.
Sigur îmi va plăcea!

| Feelings14 explică (pentru LeMousiqe):

Sper din suflet! :*

| SimonaCristina a răspuns:

Multumesc frumos, sunt folositoare. Pa! Te pup!

| Feelings14 explică (pentru SimonaCristina):

Multumesc si eu! pupici :*

| AngelHugz a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi. Se vede ca ai ceva experientawinking

| Feelings14 explică (pentru AngelHugz):

Experienta, oarecum. din auzite am invatat si eu happy :*

| flore45 a răspuns:

Multumesc draga mea, chiar aveam nevoie de aceste sfaturi. Sunt extrem de utile si accesibile oricui. Inca odata multumesc...te pup pa, pa!big grin

| Feelings14 explică (pentru flore45):

Cu multa placere:* cu toate meritam sa fim frumoase!

| rianarebeka a răspuns:

Foarte bune sfaturile! FELICITARI!

| Geoosh98mtfc a răspuns:

Multumesc foarte mult pentru sfaturi :*
Sunt foarte bune happy