| anonimmmmm a întrebat:

Dragi prieteni, ce sfat imi dati voi, nu stiu la cine sa mai apelez, in februarie trebuie sa plec in Italia, dar sunt impreuna cu un baiat de 1 an si jumatate, niciodata nu am avut o relatie atit de lunga,(tin sa mentionez ca el ma loveste uneori cind i se pare ca gresesc, sau il sifoc, dar imi demonstreaza oricum ca tine la mine, acum locuiesc singura si totul parca este fara viata la mine, simt ca mor asteptind sa vina seara sa ma vad cu el, deoarece ziua mereu sta acasa, si ajuta pe ai lui la treburi, Ce sa fac sa plec la mama (cu care nu mai locuiesc de 10 ani, adica de cind aveam 7 ani)sau sa ramin alaturi de el, pina isi face acte? Cu toate ca mami mi-a promis ca nu ma tine acolo obligata, si ca daca nu o sa-mi placa imi ofera posibilitatea sa ma intorc in tara,(asta doar dupa ce imi face documente legal). ziceti-mi va rog. poate e o intrebare stupida, de aceea nici nu am indraznit sa cer ajutorul altcuiva.sad

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

Oz are dreptate... Ai mare grija ca nu e deloc normal sa te loveasca. Dimpotriva! Eu zic sa pleci in Italia, sa vezi cum te descurci si daca oricum spui ca mama ta te lasa sa te intorci daca nu-ti place... nu vad unde ar fi problema big grin

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fugi cat te tin picioarele de un barbat care te loveste. Ce esti tu, animal, sa te bata? Nu exista dragoste si violenta in aceeasi relatie. Un barbat care te poate bate sigur nu te iubeste si nu te respecta. Nici nu te mai gandi la el, cauta-ti un barbat adevarat, o relatie normala in care violenta sa nu apara niciodata.

| oz a răspuns:

Eu iti spun ceva.Niciodata,niciodata nu il lasa sa te loveasca. Orice ai face, orice.

| anonimmmmm explică:

Cristina, adica sa astept pina isi face si el acte si sa mergem impreuna! Dar cred ca yellowalien are dreptate, sa plec la mama.sad

| cristina4love a răspuns:

El oricat ti-ar arata ca te iubeste e un nemernic.Cum sa te loveasca? Cum ii permiti asa ceva? Asa se incepe mereu.Cu o palma.Si de aici continuarea cred ca o stii.Nu stiu ce sa faci.Cum adica pana isi face acte? Nu inteleg prea bine dar eu zic sa te duci la mama ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ați viata în mâini. Pleacă uita-l pe băiatul ala nu te iubește se folosește de tine oricât zici tu ca ți-ar arata ca te iubește. Nu poate sa te iubească atâta timp cât ridica mana la tine.Pleacă la maicata, încearcă sa îți faci un viitor acolo, străinătatea te maturizează mult.(ti-o spun din propie experiență) Ignora-l uita-l nu te merita. Pleacă. Pune punct și ia-o de la capăt. Timpul le rezolva pe toate. Mai mult ca sigur o sa îți fie greu dar orice ar fi amintește-ți ca te bătea. Învață sa te apreciezi. Într-o zi vei găsi pe cineva care sa te trateze ca o prințesă. Si chiar dacă te întorci acasă(pentru ca în afara e greu) nu te întoarce pentru el.

Mult succes timpul le rezolva pe toate, Dumnezeu nu ne da mai multe decât putem duce.Fi tare i-ați viata în mâini.