| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra, care este varsta potrivita pentru a avea un prieten/ prietena?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

De la 15 ani in sus

| positivity a răspuns:

Se spune că dragostea nu are limite.
Însă, dacă te gândești bine, să vezi o fată de 10 ani cu un tip de 17 ani, nu este prea normal, zic eu.
Vârsta potrivită pentru a avea un prieten, ar fi de la 15- 16 ani în sus. Atunci mentalitatea ţi se schimbă, nu te mai comporți precum un copil, şi nu în ultimul rând știi să suporți consecințele faptelor tale.
Nu știu, probabil e doar o părere personală, atâta tot.

| Fridăm a răspuns:

Nu cred că există o vârstă minimă, important e să înţelegi cam cum stă treaba cu asta şi să simţi că într'adevăr iubeşti acea persoană. Pe la 9, 10 ani, simţi doar un anume ataşament faţă de o altă persoană, abia mai târziu începi să îţi dai seama de sentimentele mai puternice.

| Klaryssa a răspuns:

Cand esti pregatit/a. Cand chiar simti ceva puternic pentru acea persoana.De exemplu, eu am un prieten si am 12 ani, primul prieten l-am avut la 6 ani dar desigur nu era decat o joaca rolling on the floor

| DudyyGreen a răspuns:

Odata ce simti ceva pentru persoana iubita si este reciproc, nu mai sta pe ganduri puppy dog eyes!

| Burdusel_Ana_1985 a răspuns:

Nu exista varsta potrivita pentru a incepe o relatie. O sa-ti dai singur seama cand o sa intalnesti persoana potrivita. Intra si aici si citeste:
http://www.addox.ro/......lalalt/305