| Bogdanmanolachi a întrebat:

Dupa parerea voastră, e de ajuns în viata sa ai maxim 2-3 prieteni? Am mai avut grupuri de prieteni, insa am realizat ca aceștia pe la spate nu erau chiar prieteni și am rupt legătura cu ei

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

1 ajunge, daca nu ai nici unul e bine si asa. Lumea e tradatoare oricand poate sa iti faca rau, un animal de companie e mai corect fata de un roman rau

| Adry05 a răspuns:

Tu știi ce te face fericit. e bine și să ai un grup mai mare cu care să mergi la mare, festivaluri etc. dar dacă tu te simți bine să mergi doar cu 2-3 persoane nu e nimic în neregulă. mă refer că poți să ai și persoane în jur strict pentru ieșiri care nu e nevoie să știe prea multe despre tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înțelegi prin de ajuns? De ajuns ca să ce? De ajuns poate fi și doar unul. Sau să nu îți fie de ajuns nici două zeci.

| Catrice a răspuns:

Puțini și buni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează calitatea lor, nu cantitatea. Decât 20 de prieteni care te cauta numai din interes sau atunci când își mai amintesc, mai bine trei prieteni din care măcar unul să se considere prieten adevărat. Ești fericit, eu nu mai am nici unul. Atât am selectat și tot exclus până am rămas singur. Deci asa prieteni adevărați aveam. Și nu mă încadrez la adolescent, am chiar 30 ani. Asa ca, fii fericit. Prietenii sunt familia pe care ți-o alegi și sper ca peste 20-30 ani să scrii aici despre prietena care a continuat. Și eu as vrea, însă nu prea am cu cine. Atunci când se întâmplă să cred prea mult într-o persoană, atunci se întâmplă ca cealaltă persoană sa își arate fața sa adevărată.
Și nu pot sta în preajma unei persoane datorită faptului că mă simt singur. Mai bine la distanță, decât în preajma unor persoane false care nu merită prietenia.

| Kerre a răspuns:

Elimina absolut orice persoana toxica din viata ta. Inconjoara-te doar cu persoane de la care poti chiar invata ceva, in care iti poti pune increderea. "Tu esti suma celor 5 persoane cu care te inconjori", cat timp te afli intr-un anturaj benefic pentru tine, nu este important numarul acestor persoane.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

2-3 prieteni sunt de ajuns.

| Eibogu a răspuns:

Fii atentă si aceștea să nu te trădeze, nu avea încredere in nimeni...prietenește dar fii atentă)))

| anonimadinAlba a răspuns:

Mai bine calitativ, decat cantitativ

| Iulianaiuli78 a răspuns:

Mai încarcă

| lavynia28 a răspuns:

Mai bine 2-3 prieteni de încredere decât grupuri în care nu poți avea nădejde. Acum, depinde și cum te simți tu mai bine. Alegerile îți aparțin. Toate cele bune!