| DeCeMaiContează a întrebat:

Dupa parerea voastra,o fata si un baiat pot fi doar prieteni, sau chiar cei mai buni prieteni? Eu cred ca pot fi deoarece absolut toate prieteniile mele sunt cu fete si nu am nici un prieten baiat, poate doar un amic dar nu prea vorbesc cu el, decat foarte rar dar ne intelegem destul de bine.Asa ca as dori sa aflu si parerea voastra happy

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea o fata si un baiat pot fi doar amici tu ca baiat te vei indragosti de ea,pentru ca noi iubim mult mai repede,ele vad asa baieti
iubiti =baieti care le atrage fizic
prieteni de sex opus = baieti cu care se inteleg foarte bine,sunt ca niste frati pentru ei dar niciodata nu te va considera mai mult decat atat asa ca ajung in zona morti FRIENDZONE
noi baieti vedem fetele care ne atrag ca pe viitoare partenere mereu,avem dorinta sexuala mult mai mare ca ele
nu e bine ca baiat sa nu ai prieteni de sexul tau, fetele sa stii ca considera baieti care au multe prietene ca fiind fetite masculine,noi barbati invartim lumea de asta un baiat popular prin masculi e si popular si printre fete, fetele aprecieaza un baiat cu tupeu,violent,dur, smecher de cartier, personalitate alfa, un corp lucrat la sala
sfatul meu e sa nu devi fratele fetelor, vei suferi, cauta un grup de baieti, stai printre ei, ai multe invatat mai ales de la barbati trecuti de 25 de ani

| Freya1 a răspuns:

Unul dintre ei se va indragosti.Nu e nimic rau sa ai prieteni fete doar ai grija sa nu fi catalogat gay petru ca baieti ies intre ei iar faptul ca tu stai doar cu fete o sa le iei din gesturi etc fara sa vrei si va fi ciudat.Pastreaza fetele ca si prietene dar mai iesi si cu baieti

| OldSoul a răspuns:

Deocamdata ai 16 ani, deci da, poate exista o oarecare prietenie.
Dar cu timpul vei vedea ca se vor strica treburile, ele isi vor face iubiti, tu nu ii vei accepta ca deh, sau ii vei accepta dar deja ele isi vor petrece timpul cu respectivii si asa se va sterge prietenia dintre voi, bineinteles, si viceversa, daca iti vei face si tu o iubita. Si tot legat de parteneri, cand cineva isi va face un nou partener, alta persoana poate suferii ca poate placea in secret aceea persoana.

| mudokins78 a răspuns:

E ok!
Până se trezeşte monstrul din tine!
Şi la urmă,.
Le iei pe rând.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o bff fata, dar ma inteleg ft bine si cu un baiat, suntem doar prieteni...deci se poate.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde sti ca acel baiat nu te vede ca pe viitoare partenera?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pentru ca n-ar avea de ce sa ma placa.Si imi povesteste despre fetele pe care le place...si mda sigur nu ma place.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci da, poate o sa il placi tu candva si va fi aiurea, poate te vrea geloasa cine stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| DeCeMaiContează explică (pentru anonim_4396):

Iti respect opinia happy Dar daca vrei, poti motiva raspunsul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeCeMaiContează):

Mai devreme sau mai tarziu unu se indragosteste de celalalt. Cu cat petreci mai mult timp cu o persoana cu atat o cunosti mai bine si incepe sa para in ochii tai mai interesanta. Cu atat vrei sa stii mai mult. Dupa un timp nu te mai multumesti cu o simpla prietenie, vrei ceva mai mult. Si atunci asa zisa prietenie se duce naiba, mai ales daca cealalta persoana nu simte la fel pentru tine. Eu in afara de iubita am avut o prietenie adevarata doar cu o fata. Si a fost posibila doar pentru ca nu eram atrasa de ea si mai ales, ea nu era atrasa de mine. Ce vreau sa zic prin asta? Ea era lesbi, deci nu ii placeau purtatorii de penis. A fost frumos cat a fost, parca as fi avut o sora mai mare (era mai mare ca mine la ani ), pacat totusi ca a murit. Asa e viata asta tampita, cand gasesti pe cineva cu care te intelegi, ti/l ia.

| Veltorb a răspuns:

Da! Normal că o fată și un băiat pot fi doar prieteni

| LexusBianca a răspuns:

Da, normal ca o astfel de prietenie poate exista! Sunt fata si am un grup de prieteni format din inca 2 fete si 6 baieti. Si nu este absolut nimic ciudat. Un singur caz a fost ca eu si unul dintre baieti sa ne indragostim. Si vreau sa mai spun ca nimeni nu ii considera gay sau fetite ca stau cu noi. Suntem ca fratii si surorile.

| Freya1 a răspuns (pentru LexusBianca):

Ei sunt 6 baieti si voi 2 fete nu 6 fete si un baiat.Ce face le face unghiile ca sa nu se poceasca ele.e ok sa fie un grup fete baieti dar nu tu unu intre fete.Maine poimaine o sa auzi intrebarea "am stat doar cu fete si am avut doar prietene fete iar acum ma simt diferit oare sunt pe invers?"

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Asa e, corect, mare dreptate ai, barbati de azi, fetitele masculine de maine