| anonim_4396 a întrebat:

După primul act sexual, penisul se mai dezvolta? Am 17 ani și am penisul de 12-13cm la erecție vreau macar sa am 16-17 cum pot sa fac asta? Genetica e chiar una ok din tata dar la mine nu prea se cunoaște()

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

șapteșpe ani zici? păi creșterea se cam oprește intr-un an, max doi

| Catrice a răspuns:

Nașpa,asta ți-e soartahee hee

| Invictusman a răspuns:

Acceptate asa cum ești.
Doar prin operație chirurgicala (faloplastie) poți câștiga cativa centimetri, gen vreo 2-3 cm dar exista riscul sa ramai 50% impotent pe viata.
Alții o au mai mica ca tine, contează sa fi smecher, sa fi îngrijit, curat, sa fi politicos cu fetele și preludiul desigur.

| Alexandruhvh20 a răspuns (pentru Invictusman):

Pnm, am undeva spre 13-14, dar vreau macar un 16-17, apropo încă sunt virgin, se mai dezvolta dacă mi încep viata sexuala?

| Invictusman a răspuns (pentru Alexandruhvh20):

Nu. Dimensiunea e stabilita de genetic, de geneticul tatălui tău.
Nu exista nici o metoda de mărire a penisului indiferent ca vorbim de pastile, geluri, pompe etc.
Singura metoda e faloplastia dar fiind minor nu te poți opera, e ilegal.
La 18 ani în schimb atunci da.
Aceptate asa cum ești.

| Alexandruhvh20 a răspuns (pentru Invictusman):

Pai uite, e puțin ciudat sa zic asta dar, l am văzut pe tatăl meu, bine e de mulți ani peste7-8 cred, și gen îi atârnă în pnm pe jos de prea mare, se poate sa fie o.chestie gen sa nu mi crească pana la o anumita vârstă și după sa crească? Ca la înălțime, sunt cazuri in care te oprești 2-3 ani și după te inalti

| Invictusman a răspuns (pentru Alexandruhvh20):

Poate ai fimoza și de aia nu ți-o crescut cum i-a crescut tatălui tău.

| Invictusman a răspuns (pentru Alexandruhvh20):

Nu, creșterea definitiva se oprește la 16-17 ani, doar fimoza împiedică sa mai crească natural penisul în unele cazuri.

| Alexandruhvh20 a răspuns (pentru Invictusman):

Si asta ce este? Gen uite am avut de mic probleme cu ouăle, gen nu mi ieșeau, si nici acum nu s cine știe, gen când o împing în fata ouăle.vin înapoi sau ceva gen

| Invictusman a răspuns (pentru Alexandruhvh20):

Aia nu are legătură.

Uite ce e fimoza

https://www.google.com/......https?/url

Nu îți poți decalota glandul

| Alexandruhvh20 a răspuns (pentru Invictusman):

Si cum îmi dau seama dacă am asa ceva)

| MariaJust a răspuns:

Mai ai putin timp. Exercitiile JELQ si poate vreun produs precum Maxout te vor ajuta https://justlove.ro/categorie/stimulente-sexuale/marirea-penisului/