| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca, daca citesc carti pe calculator, imi stric ochii? Am citit deja vreo 3 carti [primele doua aveau 300 de pag, a treia 500 pag.]. Mi-e teama ca voi purta ochelari, dar cartile alea nu se gasesc. Deci, e posibil sa imi stric ochii de la 3 carti? straight face

Răspuns Câştigător
| lalaliela a răspuns:

Nu, calmeaza-te xD. n-o sa ai nicio problema doar din 3 carti. o sa apatra probleme in cazul in care deja devine obisnuinta.
btw, off topic, sunt curioasa ce carti ai citit xD.

5 răspunsuri:
| cosmin2221 a răspuns:

Da eu eram sa o patesc 2 luni am stat fara el iti recomand sa stai fara el si sa mananci morovi si vitamina e

| mihaelutzamy a răspuns:

Nu, nu cred! incearca si u sa nu stai chiar continuu...mai pe rand citeste si... o sa fie bine! asa zic eu

| skatergurldenisa a răspuns:

Ce prostie logic ca nu intr-adevar e posibil sa iti strici ochii daca stai foarte mult pe calculator insa daca ai un timp echilibrat nu patesti nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fac pauze intre capitole de 10-15 pagini de vreo 10 min. Deci, am incercat sa nu citesc, cum citeam inainte, fara oprire.

P. S. Am citit 3 carti din seria Amurg. Poate vi se pare o prostie, insa eu nu cumpar cartile alea, deoarece mi se par prea scumpe. si de aceea am ales sa le citesc online. Multumesc tuturor.

| sweetgirl9 a răspuns:

Si eu am citit pe nerasuflat cartile din seria twilight(erau doar in engleza atunci) si ce ma mai oprea era faptul ca mai trecea tata pe la mine prin camera si ca sa nu ma prinda incercam sa nu fac galagie.Eu nu am avut si nici nu am nicio problema cu vederea din cauza asta, dar atunci cand ai treaba la calculator e bine sa ai o veioza aprinsa sau o oricare alta sursa de lumina, e bine pentru ochii.succes!