| carlyhalatz a întrebat:

E adevarat ca lama iti ingroasa si iti intareste parul de pe maini/picioare?

Răspuns Câştigător
| AyliN98 a răspuns:

Da, este foarte adevarat. Cel mai bine ar fi renunti la lama chiar daca este cea mai usoara si utila metoda de epilare. Ar trebui sa folosesti un aparat specila epilator, benzi depilatoare, ceara( poti merge la un salon sau chiar si acasa). Exista si dezavantaje: adica daca folosesti ceara in prima faza iti vor aparea niste bubite, iar de la aparat iti vor creste fire in piele. Mult notoc si renunta la lama!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bogdan1298 a răspuns:

Da mai ales daca esti inca adolescent/a nu are rost sa folosesti lama caci cand vei creste vei avea par pe tine ca o maimuta