| Nooooooonameee a întrebat:

E adevarat ca sfarsitul lumii va fi in 2012?

Răspuns Câştigător
| AlysaAly a răspuns:

Sfarsitul lumii se spunea ca trebuia sa fie acum 2 ani si acum spune ca va fi in 2011, eu nu cred in sfarsitul lumi, dupa cate am auzit nu se va sfarsii lumea in care traim ci va incepe o noua era al unui nou inceput, dupa prezicerile lui nostradamus ne spune sa traim viata asa cum o traim si acum pana in ziua de 21 decembrie 2012, a spus doar ca va fi o zii cu eclipsa de cateva minute si dupa aceea totul va fi bine
sfatul meu: nu va ganditi la sfarit de acum sau ce se va intampla pentru veti sta cu frica, cand va veni, va veni si gata asta e,
pana la urma nu Dumnezeu aduce sfarsitul nici Isus, noi suntem cei care il aduce
¿cum? foarte simplu: noi traim pe pamant logic, aceasta planeta trebuie sa avem grija de ea pentru ca nu este doar casa noastra, este sursa energiei care ne tine in viata si ne da de mancare sa traim, iar daca planeta moare murim si noi, dar daca noi murim planeta va supravietui pentru ca omul este cel care aduce sfarsitul lumii, investind in planeta, noi consumam energia planetei din produsele care se vind in comert, noi ca le mancam nu ne afecteaza insa afecteaza planeta

asa ca nu va ganditi la sfarsitul lumii, mai bine traitiva viata linistit cum ati facut pana acum

altii se bucara si spune:
-bai vine sfarsitul lumii se termina scoala nu ne mai ducem la scoala... altii asaa:
-ba ce naiba nu o sa mai avem nici femei/barbati...etc

Nu mai credeti in din astea, sau mai bine faceti ce vreti, daca voi asa credeti ca se va intampla o sa stati cu teama asta mereu.

6 răspunsuri:
| TragicantaDeSemintzeRoz a răspuns:

Nuu.Domne fereste.

| BloodPrison a răspuns:

Da cum sa nu, nu stiai?laughing de unde sa stie oamenii daca vine sfarsitul lumii si cand?

| Aegyo a răspuns:

Pai... parerile sunt impartite.
Eu una, spun clar ca NU!
Numai Dumnezeu stie cand va fi happy
Calendarul Mayas spune ca in anul 2012 pe data de 21 decembrie vom treve intr-o alta "era" si "dimensiune"... Ce sa zic...
Eu ti-am spus, parerea mea: NU!

| laviniaB a răspuns:

Adevarul este ca nu va fi sfrasitul in 2012 100% se va intampla ceva tragedie care va ramane in istorie dar nu va fi sfarsitul, este scris si in BIBLIE caci nimeni nu stie clipa si ceasul cand va reveni si ca va veni noaptea ca un hot si nimeni nu va stii, si scrie in Biblie caci sfarsitul nu va veni pana nu va veni intai SEMNUL FIAREI acest semn a fost descoperit dar inca nu ii obligatoriu peste cativa ani va fi obligatoriu iar cei care il vor refuza vor fi uisi sau chinuiti pan vor muri dar dupa ce vor scapa de toti cei care nu au acceptat semnul nu peste mult timp [sau poate ore zile luni ani(nu se stie)] va veni sfarsitul.iar toti cei care au acceptat acest semn s-au predat diavolului si eu vor stii exact unde vor merge dupa ce va veni sfarsitul lumii dar multi nu cred si nu pot spune ca nu au fost avertizati caci in Biblie scrit totul si tot ce a scris in Biblie s-au dovedit fiind adevarate BIBLIA este ca si o carte care prezice ce va fi in viitor dar putini sunt cei care o cred desii tot ceea ce a fost scris in ea s-a dovedit adevarat.Cu alte cuvinte sfarsitul lumii nu va fi in 2012big grin

FUNAD TE ROG!

| Vanessa_7195 a răspuns:

Ehh da minciuni peste minciuni

| andrei897897 a răspuns:

Nu. absolut nu. sunt niste cercetatori care au descoperit ca se termina calendarul maiasilor in 2012. nu mai aveau tus... nu MURIM ma stai linistit laughing