| danytkd13 a întrebat:

E bine daca dezinstalezi Framework-ul?big grin

3 răspunsuri:
| meriuss a răspuns:

Nu,,unele aplicatii folosesc Net Framework(unele mai varianta mai noua altele mai veche).NET este un cadru de programare creat de Microsoft, pe care dezvoltatorii il pot utiliza pentru a crea aplicaţii mult mai uşor.In mod normal nu ai avea nevoie dar creatorii aplicatiilor nu au timp si resurse pentru a crea un patch in functie de dezvoltatorii Windows-ului.Pe scurt nu e bine sa dezinstalezi chiar daca ocupa spatiu 2 gb

| danytkd13 explică (pentru meriuss):

Pai am 2 Framework-uri...
Unu:Microsoft.net Framework 3.0 service pack si unu la fel doar ca e 2.0 service packbig grin
Pot sa sterg macar unu?big grin

| meriuss a răspuns (pentru danytkd13):

Lasa-l pe ultimul ala cu 3.0. eu am ajuns la net framework 4 extended.chestia e ca unele aplicatii folosesc un framework mai vechi si altele unul mai nou.