| elutzagty a întrebat:

E bine sa te dai cu pudra de fata de la 14 >ani? ce parere aveti de pudra de fata?

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Nu este bine sa te dai cu pudră la 14 ani fiindcă maturizează prea repede tenul.
După 18 ani e mai bine să foloseşti!
Din punctule meu de vedere este o "distrugere a tenului".
Pa.

| Aηηy a răspuns:

Buna! Nu e indicat sa te dai cu pudra de la o varsta asa de frageda. Eu am inceput sa ma dau de la 17. Mai bine da-te cu un fond de ten foarte bun care sa iti ascunda perfect imperfectiunilewinking. Mai tarziu vei regreta, iti vor aparea ridurile mai repede daca vei incepe asa de devreme sa te dai cu pudra. CEl mai indicat este sa te dai cu o crema hidratanta si poate sa apilici un creion corector si doar atat ca sa nu iti incarci prea mult tenul.

| SweetSecrets a răspuns:

Daca vrei sa te dai cu pudra, ar trebui sa iti dai si cu fond de ten inainte, ca baza.Atata timp cat nu iti incarci f mult fata cu pudra,te poti da,insa ar trebui sa fie de calitate(maybelline, vichy, max factor; revlon).

| KoRoGirl a răspuns:

Orice machiaj ar putea afecta putin mai tarziu...incearca sa fii cat mai naturala.Mic sfat:sa nu iti pese de ce spun altii, lasa-i sa zica ce vor. Poti sa te dai dar poate doar la ocazii speciale sau importante. Sper ca te-am ajutat.Bafta!