| nu conteaza_8511 a întrebat:

E cineva pe TPU care si-a pierdut mama sau tata? Cum te simti fara ei? Intreb asta pentru ca nu stiu cum e si as vrea sa stiu la ce sa ma astept.

Răspuns Câştigător
| BUBULINA a răspuns:

Esti tanara traieste-ti viata!
razi, zambeste, glumeste. nu iti intrista viata cu asemenea ganduri
te gandesti mult prea departe. eu una nu stiu ce fac maine, si daca mai traiesc eu pana maine. hei trezeste-te
Viata trece pe langa tine si tu pe langa ealaughing. nu iti mai face ganduri negre!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu te gandi la asta. Eu mi-am pierdut tatal in 1986 cand aveam 7 ani. Nu am reusit nici acum sa depasesc deplin acel moment si sunt multe zile in care inca il mai astept sa vina. Si apoi ma izbeste cruda realitate: nici macar nu mai stiu cum arata...

| Silvia a răspuns:

Eu nu mi-am pierdut niciunul dintre parinti happy big grin.

| albastrel a răspuns:

Stii...eu mi-am pierdut acum 3 luni o matusa la care tineam ca la mama mea...este foarte greu si o asemenea durere nu poate fi comparata sau explicata!

esti foarte tanata nu te gandii la asta! cand va vrea D-zeu vom ramane fara ai nostri sau ei fara noi... sadsad

| BUBULINA a răspuns:

Dar de ce sa te gandesti la asa ceva?
indiferent de motiv, nu te gandi la asa ceva

| sergiu25bc a răspuns:

Eu mi-am pierdut mama la doar 23 ani, desi acus se fac 2 ani de cand ea a plecatr mult prea devreme, avea doar 45 ani, nu voi uita nici o data ultima oara cand i-am auzit glasul.9 dec 2009 se fac 2 ani, 2 ani in care sper ca in o buna zi o voi revedea.

| nu conteaza_8511 explică:

Pentru ca ii iubesc prea mult si nu as vrea sa ii pierd niciodata. Ma gandesc des la ziua in care am sa pierd unul dintre eisad

| nu conteaza_8511 explică:

Merci mult, Bubulino:* Nu o sa ma mai gandesc la asta.Numai din cauza ta!happy La cei 18 ani ai mei nu trebuie sa-mi umplu mintea cu ganduri de asteahappy Multumesc!tongue

| nu conteaza_8511 explică:

Multumesc, Bubu pentru. povestetongue Ai dreptate! Ai grija de tine! Pup

| vrajitoarea_1628 a răspuns:

E foarte nasol ...numai gandeste-te sunt cei care ti-au dat viata si oamenii pe care ii iubesti cel mai mult happy

Eu iti zic sa nu te mai gandesti la asa ceva ci bucura-te cat ii mai mult ca ii ai langa tine pentru ca at cand va fi momentul sa-i pierzi o sa afli singura...

PS: depinde de la persoana la persoana ceea ce simte cand pierde pe cineva foarte drag...

Oricum nu te mai gandi la asa ceva de acum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crezi ca este mai bine sa nu te gandesti? gandeste-te ca sunt langa tine, si daruieste-le toata dragostea ta, mai tarziu ii vei cauta si nu ii vei mai gasi.asa ca traieste prezentul alaturi de ei.