| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

E diferita tocanita facuta pe aragaz fata de cea facuta la ceaun? Din ce am auzit(vag)cica ar fi diferita, dar ma gandesc ca tot la flacara o gatesti indiferent ca e vorba de gaz sau de niste lemne care ard.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este diferita.
Tocanita de pe aragaz se face rapid, la foc iute si fortat.
Tocanita la ceaun este facuta la foc redus si de lunga durata, carnea fiebandu-se foarte-foarte incet iar si legumele capatand un gust mai bun.
De aceea se si spune ca-i atat de buna, cea facuta la ceaun.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Corect! Chiar mi-ai facut poftă.

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Raspuns gresit, data iar de Jassmina cu 2 de s laughing. Este mai buna ca este mai multa, nu ca este facuta la argaz.Aia la restaurant la cantina tot la argaze fac,dar fac cantitate mare,deci unde is cantitati mai mari si bucatari priceputi iese mai bun.
Auzi logica la jasmina la aragaz e la foc iute laughing nu stiam ca focul este iute.Dar ce te faci daca e si dulce sau sarat laughing.
Focu daca est iute Jssmina dai la foc incet,aragazele daca ju stiai poti sa reglezi flacara,deci poti sa faci la flacare mocnita cum zici tu.
Deci conteaza si cine o face nu la ce foc,focul e foc indiferent ce folosesti.
Jssmina ai spus la aragaz la foc iute se face rapid.Ia lumineazane si pe noi tocanita aia buna la foc foarte incet la ce o faci tu,ori la ce foc se face,la ce scula sau zic asa?

Am inteles aia cu aragazu,deci la aragaz nu-i bun, dar la ce soba, aparat, dispozitiv cu flacara se face aia buna? Ai bagat-o sa nu taci, unde pui cai luat si raspuns cistigator, dar pentru ce doar cine ti-a dat stie laughing banui ca sa lamurit bustean laughing

| Vântulalb a răspuns:

"E diferita tocanita facuta pe aragaz fata de cea facuta la ceaun?"
Si pe aragaz cum o faci? Direct pe plita? Nu intr-un ceaun, intr-o oala?

| 3824060673 a răspuns:

Clar, mai ales dacă are multă ceapă și bulion