| Cristyedmnd a întrebat:

E imposibil sa nu gândești că visele ar fi o alta lume, un univers asemănător cu ăsta, dar de la un timp sunt bântuit de un vis cu o fosta colega de liceu de când aveam 12 ani și am plăcut o fată ca un idol. Dar după câțiva ani nu mi-am mai pus așa interesul pentru ea și am perceput-o ca pe o colega.
Problema este că de câțiva ani am deja multe vise in care se reflectă acea fata care îmi apare in vise și timpurile de când eram adolescent și învățam împreună la aceeași școală și în aceeași clasă.
Aseară am avut visul acesta.
Era ora de română și eram la o lecție ceva de citit o lectură, in fine se terminase ora și fosta colega aceea care menționez că în trecut nu i-am dat așa multă atenție.O iubeam eu in secret și atat.Tin minte că o serveam cu mai multe bomboane de ciocolata chokotoff când era ziua mea dar nimic mai mult.

Revenind la vis, am spus că era o zi de școală obișnuită iar colega mea o sa-i zic Maya (pentru a nu-i dezvalui realul nume) vine la mine și începe să mă mângâie și să se apropie de mine așa cam indecent.
A început să-mi zică pe nume, sa vorbească cu mine, sa fie mai aproape de mine din ce în ce mai mult. Știu că în alt vis aceeași colegă Maya mă laudă pe mine când răspundeam corect la o materie. De multe ori în vis se întâmplă să mă cheme la ea la banca gen.

Vreau să explic ca seara înainte să adorm nu eram cu nici un gând la aceasta fostă colegă pe nume Maya.

Chiar mi-as dori sa înțeleg de ce o tot visez că nu e prima oara.
Da, chiar era frumos în timpul adolescentei când aveam vârsta de 12 13 ani dar nu știu cât de iluminat este să te bântuie acele amintiri cu acea fostă colegă.

In alt vis țin minte că pur și simplu ea ma aștepta să ieșim împreună de la ore și să mergem împreună până în punctul unde ea lua un maxim taxi (pe vremea aia erau maxi taxiuri)

In alt vis eram eu cu ea tot așa împreună vorbeam și ne-am îmbrățișat exact cum făceam eu cu ea in adolescenta.

Eu eram cu muzica, nu aveam treabă cu relațiile atunci și țin minte că în adolescență am cântat ceva ave Maria și cumva ea devenise atrasă la ce voce aveam și a început să mă placă simpatizeze, dar eu nu prea ii dadeam atenție decât incercam sa fac unele lucruri frumoase pentru ea in secret și nu știu dacă s-a prins vreodată dar din minte că era deja clasa a 8a, am dat capacitatea și ea s-ar hotărât să se mute la alt profil, anume pe teatru.

Sa explic mai clar, locul unde învățam eu era un liceu de arta cu mai multe profiluri desen, arhitectura, coregrafie, muzica (înțelegeți voi despre ce e vorba)

Vine clasa a 9a și țin minte că vine la mine în clasă și mă îmbrățișează și eu fac la fel.Era exact cum era in adolescenta. A fost un moment de călătorie în timp către acele timeuri frumoase.
A trecut mult timp, eram prin a 12 a și ea și-a pierdut interesul față de mine la fel și eu.Am dat bacul și nici nu am mai văzut-o de atunci pentru că ea s-a dus să faca facultatea in Marea Britanie, Londra. Eu nu știam lucru acesta până am aflat anul acesta in ianuarie 2021 de la mama unei prietene de a lu fină-mea care este foarte buna prietena cu Maya.
Ea a venit în vizită la noi și a povestit de fosta mea colega de liceu.
Nu-i ca și cum nu eram bântuit fara să vina aceasta prietena de a lui fină mea care era foarte buna prietena cu mama acestei fete.
Înainte să aflu ca vine aceasta pritetena de a lui fină-mea la noi in vizita am avut un vis tot cu ea in care eram noi doi și ne imbratisam și îmi vorbean ii auzeam vocea cum îmi spunea pe nume sau cum radea și zambea.
Știu că mai e o luna până la ziua ei chiar 30 de zile dar niciodată din clasa a 8a nu i-am mai zis la multi ani, că știu că am făcut-o in trecut și știu că nu-mi mai dadea atenție.
Dar până la urmă și eu am fost prost ca nu ii dai mesaj la o fata doar ca sa-i zici la multi ani dar menționez faptul că eram undeva prin clasa a 6a și eu mai incercam sa-i dau mesaje pe telefon.In vremea aceia am fost un timp nu numai colegi de claaa chiar colega de bancă mi-a fost.
Amintirile astea care ma bântuie nu înțeleg de ce vor sa ma întoarcă în trecut.
Dacă știi răspunsul te rog frumos anunță-mă pentru că aș vrea sa știu de ce aceste amintiri mă bântuie! Vise Implinite de La Cristy sa ai! Chiar și tu fosta mea colega daca se întâmplă să intri în rezonanță cu aceasta postare să ai parte de cele mai armonioase lucruri și evenimente din viața ta! Fie pacea cu tine!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te bântuie fiindcă atunci când erai lângă ea, nu ai făcut nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Sophieka a răspuns:

Cred ca stii ca toate gandurile noastre, toate dorintele, poftele, fanteziile merg in subconstientul nostru si la nivel energetic creaza karme.
Daca tu ai fost indragostit de aceasta domnisoara, este normal ca, in subconstient undeva sa fie ea, si la nivel energetic, o karma nerealizata in planul fizic.
Nu poti sa te invinovatesti nici pe tine, nici pe ea de faptul ca nu s-a intamplat nimic pana acum intre voi. Erati copii, si nu stiati cum sa gestionati aceste lucruri.
Acum, matur fiind, ai posibilitatea de a o contacta si reschimba lucrurile.
Poti incepe prin a-i fi amic, si sa vezi daca lucrurile pe viitor, cand va veti intalni fata in fata, ar putea dezvolta catre o relatie frumoasa pasagera, de lunga durata, de casnicie sau pentru o viata intreaga. Depinde de mai multe aspecte relatiile intre oameni, orice tip de relatie, nu doar de plan amoros.

Gandurile si dorintele gandite de repetate ori nu se uita, iar la un moment-dat creierul ti le mai scoate la suprafata, pentru a face ceva cu ele...Fie le dai uitarii si le eliberezi din mintea si sufletul tau, fie le dezvolti si manifestezi.

In concluzie, incepe prin a-i fi amic, nu conteaza ca e distanta intre voi...Si apoi mai departe veti vedea daca vor evolua lucrurile sau nu.