| anonim_4396 a întrebat:

E mai bun antivirusul avast decat avira?

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Eu folosesc avira si e foarte bun...the best.

| CristineDelaruss a răspuns:

Avast este simplu bun si tine 7 ani!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Cu avastul nu am putut sa distrug un virus puternic pe cand cu avira da

| alexdop21 a răspuns:

Eu am avast, si este foarte bun, nu imi mananca prea multa memorie RAM (pentru ca abia am si eu 512 Ram big grin ) detecteaza destul de multi virusi, si este si usor de folosit.
Dintre lumea pe care am intrebat-o despre antivirusi, multi mi-au spus ca Kaspersky AntiVirus ar fi cel mai bun, dar doar luat din magazin, ca se gasesc multe versiuni cu virusi in el, pentru ca este foarte popular si cautat.

| VladRO a răspuns:

Nu, nu e mai bun antivirusu l avast decat Avirawinking avira a castigat premiul 1 la testele de anul trecut happy

| ProAlecks a răspuns:

Cel mai bun e avg!

| Alex_9605 a răspuns:

Nu antivirusul e problema, daca o sa iti instalezi un firewall o sa vezi ca nu o sa mai ai nevoie de un antivirus. E mai simplu sa impiedici amenintarile sa iti intre in calculator cu un firewall decat sa incerci sa le distrugi dupa ce ti-au invatat deja calculatorul si si-au si facut de cap (la virusi ma refer) asa ca du-te tu frumusel pe internet si downloadeaza Comodo Firewall. Ah si ca sa stii Comodo Firewall+Avira antivir fac o echipa foarte buna si se inteleg foarte bine.Bafta!

| CDelia a răspuns:

Avira e mai bun. mia detectat mai multi virusi decat cu avast

| Happy Man a răspuns:

Avira + comodo = protectie ca la kspersky internet security 2010

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avast are pe langa avira si avg-ul pe care toti il considera excelent si providerele web shield si instant messaging. In combinatie cu un firewall precum comodo si un utilizator care stie sa le utilizeze nu vei avea probleme cu nici un virus happy

ps. avast nu intra in conflict cu Comodo daca configurati firewallul bine.
-de la Firewall-defineste o noua aplicatie de incredere/procese care ruleaza. de aici selectati pe rand fiecare proces al antivirusului avast.

| 19961996 a răspuns:

Antivirusul avast este cel mai bun iti zic pe propie experienta

| crisuletz a răspuns:

Avira