| lolly_3072 a întrebat:

E mai greu de spus dar...De curand am fost in tabara cu prietenele mele cele mai bune(sunt 2). Ele stateau mai mult cu 2 fete din tabara, intr-o noapte chiar m-au lasat sa dorm singura in camera, se suparau pe mine din orice prostii...Si eu m-am simtit prost.ne-am impacat pana la urma dar in ultima seara ne-am certat rau de tot, a doua zi ( mai aveam doar 10 minutesa ajungem)i-am spus uneia dintre ele ca o sa-mi fie dor de ele toata vara, ca nu o sa ne mai vedem, iar ea mi-a psus ca asta nu inseamna ca suntem cele mai bune prietene dupa ultima cearta... N-am mai vorbit cu ele de o saptamana... dar totusi le simt lipsa, nu mai am cu cine sa mai vorbesc la tel, pe mess, de iesit mai ies pe afar cu niste fete, sa ma impac cu ele?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

De baieti ai auzit? Traiesc printre voi, fetele. Fizic sunt putin schimbati, dar au tot doua picioare, iar unii... (atentie)... chiar au o atractie fata de fete, chiar le face lor placere sa iubeasca, sa le satisfaca poftele, sa le vorbeasca.
N-ar fi pacat sa stai doar dupa asa zisele tale prietene?

9 răspunsuri:
| buburuzAndreea a răspuns:

S-au aliat impotriva ta amandoua! Uratele! phbbbbt In niciun caz nu are rost sa te umilesti! Lasa-le! Daca se vor intoarce ele, bine, daca nu, tot bine! Nu are rost sa-ti pierzi vremea cu "prietene" care iti fac rau! E vara, e frumos, acum ai timp pentru tine! Fa lucrurile care-ti plac. Te poti implica in diferite activitati ca sa cunosti oameni noi. Inscrie-te la inot, tenis, fa voluntariat, ceva. Mergi in locuri unde intalnesti oameni. Inveti sa socializezi mai bine si poate dai si de un baiat frumos cand te plimbi prin parc intr-o zi! Nu se stie de unde pica!winking Nu te lasa calcata in picioare, nu merita!

| andreea8888 a răspuns:

Daca au cautat tot felul de motive sa va certati, inseamna ca nu mai erai dorita in grupuletul ''zanelor'' si ca erai o piedica intre cele 2!
Nu accepta sa te dea cineva la o parte ca mai apoi sa te ''reculeaga''! Nu este bine...plus ca te vor categorisi ca fiind o prostuta lipsita de personalitate, care, oricat de nasoala ar fi o situatie in care te afli tu, te modelezi dupa bunul plac al celorlalti, fara a tine cont de ceea ce tu doresti!
Ele au gresit, deci atunci cand se va intampla sa va intalniti, saluta-le si mergi mai departe, inventand scuza grabei, sau daca te vor cauta pe messenger, lasa-le sa inteleaga ca au gresit si ca nu stii ce sa faci cu astfel de comportamente in jurul tau, ca poate este mai bine fara prieteni decat cu falsitati!
Cine te apreciaza pe tine si pe alte persoane, inseamna ca are suflet mare si inteligenta, reusind sa mentina raporturi bune cu oricine, oricine fiindu-i prieten de nadejde!
Daca aceste amice ale tale nu stiu sa imparta capra si varza si prefera sa stea doar ele 2, nu incerca sa modifici ceva, ci gaseste-ti alte persoane care merita sa iti stea aproape!
Capul sus!happy

| Moneyandfame a răspuns:

What?

| RamonaMn a răspuns:

Ele vor sa te umileasca.Nu le da satisfactia! O sa-ti simta lipsa si daca nu o vor face inseamna ca niciodata nu au fost prietene adevarate!

| okei a răspuns:

Lasale pe ele sa simta ca te-au pierdut, nu te mai milogii dupa ele pentru ca dupa te vor lua de proasta! Lasale sa simta durerea ta! Uite daca mai ai nevoie de staturi baga idul meu! okay_3d!

| cutza a răspuns:

Daca vrei sa-ti pastrezi prietenia atunci ar trebui sa vorbesti cu ele deschis si sa clarificati situatia pentru ca prietenia adevarata merita osteneala insa daca simti ca totul se duce de ripa mai bine lasa timpul sa-si faca treaba...

| cutza a răspuns:

Daca vrei sa-ti pastrezi prietenia atunci ar trebui sa vorbesti cu ele deschis si sa clarificati situatia pentru ca prietenia adevarata merita osteneala insa daca simti ca totul se duce de ripa mai bine lasa timpul sa-si faca treaba...

| Sounds.of.Music a răspuns:

Si eu am avut o prietena foarte buna...care s-a suparat pe mine si nu ma mai baga in seama...si la fel. n'am mai vorbit cu ea...de muklt... vreo lunacryingcryingcrying...inca mi'e dor de ea... da nah.trece

| claudya a răspuns:

Mare-i problema asta cu prietenia...eu cred ca nu prea erau cele mai "bune" prietene...si inca ceva prietenia in ziua de azi e cam pe cale de disparitie ...asa ca ar trebui sa te" uiti" foarte bine la persoanele respecive.