Întrebare recomandată | Alin15022000 a întrebat:

E mai sanatos sa nu bei cafea?

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Daca ai hipotensiune, unii doctori iti recomanda sa bei cafea pentru ca iti ridica tensiunea. Alte cazuri in care sa-ti faca bine cafeaua, nu cunosc.

6 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Parerile sunt impartite. Unii specialisti spun ca are efect benefic asupra organismului, altii nu. Depinde de cantitatea pe care o bei zilnic, tot ce e in exces strica. Cofeina e un stimulant, iar eu cred ca efectele benfice sunt mai mult superficiale, e un adversar bun al somnului si asa mai departe, dar daca ne referim strict la sanatate, ezit sa raspund afirmativ.

| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Dacă bei la nevoie sau de poftă( mai rar), nu este nicio problemă.

| Valentina400 a răspuns:

Buna!
Daca vrei sa inlocuiesti cafeaua cu altceva, o poti inlocui cu ceaiul verde.Este si mai sanataos decat cafeaua!

| Myky_Mihaela_1998 a răspuns:

Orice organism are nevoie si de cafeina in corp, deoarece ajuta pe foarte mult pentru energie, sau daca ai hipotensiune, etc

| treesky a răspuns:

Evident

| Gloria2006 a răspuns:

Depinde de ce o bei