| alexalx1234 a întrebat:

E normal ca toate fetele carora le dau mesaj pe Facebook sa imi dea block? Nu sunt cine stie ce baiat la aspect, dar stiu sa respect o fata.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cred ca dai mesaje doar la fete frumoase

| alexalx1234 explică (pentru RAY):

Pana si de la alea urate primesc block

| RAY a răspuns (pentru alexalx1234):

Ce mesaj le trimiti man

| LPCTSTR a răspuns:

"Asta-i viața manule, treci peste..."

| Nemessys a răspuns:

Amice... am eu cel mai bun sfat...

Da-le-n pl... rolling on the floor) Traieste-ti viata, lasa fitoasele-n pace.

| Justme1997 a răspuns:

Ce mesaj trimiți? Si mai uită-te la profilul tau odată poate e ceva la el. Eu am dat block la mesaje stupide sau perverse. Sau daca era ceva foarte suspect la profil.

| alexalx1234 explică (pentru Justme1997):

Eu pur si simplu incep conversatia cu un "Bună" si daca raspunde o continui, dar niciuna nu raspunde. Prefera sa imi dea block, de parca le-as manca sau ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Actionezi intr-un fel sau altul disperat(incerci prea tare) si dintr-o data de-aia primesti block.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-le memes, dar ar trebui sa stii ca aproape toate fetele care au Facebook sau Instagram sunt distruse rau de tot. Mai bine le cauti pe grupuri deoarece cele gasite random se ofenseaza rau de tot de existenta ta, dar amiteri sa le dai si mesaj. Sunt atat de ratate incat habar n-au ca Facebook pentru asta a fost facut... sa-ti faci prieteni noi. Intra in grupuri de memes romanesti sau de caterinca, acolo gasesti fete reale. Baietoase dar reale. Cu alea poti avea si ani intregi de conversatii.

| alexalx1234 explică (pentru anonim_4396):

Am intrat. Si acolo sunt distruse

| CdeMetal a răspuns:

Probabil te cred disperat sau sunt fitoase, acum depinde si ce mesaje le dai.

| eckblume a răspuns:

Daca nu te cunosc, nu au vorbit cu tine niciodata inseamna ca asa procedeaza ele cand primesc mesaje de la necunoscuti.
E stupid sa dai block doar pentru ca ai primit un mesaj. Nu e numai la tine problema (modul de abordare), ci si la ele.

| alexalx1234 explică (pentru eckblume):

Pana si alea care le cunosc imi dau block

| Nemessys a răspuns (pentru eckblume):

Si dupa daca s-ar indragosti ea de un baiat si i-ar da mesaj prima (minune. stiu. adica cum o fata sa scrie prima O.o ) si ea ar primi acelasi medicament, ar fi mare catastrofa. Ca asa este, baietii sunt mai prosti si indura. dar fetele.
Si mie mi se pare o prostie. Chestia asta este din cauza ca Facebook-ul din retea de socializare s-a transformat in retea de matrimoniale. Ca pana la urma ce ai face pe o retea de socializare? Cunosti persoane noi, vorbesti cu ele fel de fel de lucruri.

| eckblume a răspuns (pentru alexalx1234):

Sunt neserioase si nu merita atentia ta. Fii selectiv, ai destul timp sa inveti sa distingi fetele fitoase de cele de treaba.

| eckblume a răspuns (pentru Nemessys):

Da, asa e din pacate.

| deadhoe a răspuns:

Aspectul conteaza prima data.

| alexalx1234 explică (pentru deadhoe):

E clar. Singur pe viata

| Jannah a răspuns:

Majoritatea care fac asta sunt paparude d-alea ce cauta barbati frumosi...