supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

E normal să continui o facultate care știi că te face să te simți super depresiv și anxios? Doar pentru că îți oferă un viitor?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă nu îți place acea facultatea degeaba o faci.

| LPCTSTR a răspuns:

Absolut... glumesc.
Pana la urma, nu faci faculatea aia ca sa faci ceea ce-ti place?
Ca esti tu "lenos" de vrei sa muncesti fara sa faci facultatea doar pentru ca tu crezi ca esti bun, nu prea este o optiune.

| Donsavas a răspuns:

Dacă ai depresie si simptome de anxietate, mergi la un medic specialist în psihiatrie. Anxietatea si depresia sunt boli ce se pot trata. Nu e un motiv sa abandonezi facultatea ca ai problema asta

| girls24 a răspuns:

Nu, dacă nu îți place facultatea pe care o urmezi mai bine nu o continui, pentru că în viitor vei ajunge să pățești același lucru, vei merge la un job care nu îți place și vei avea din nou același sentimente. Mai bine te gândești ce îți place cu adevărat și dacă e ceva pe care să îl faci din plăcere, du-te spre el, deoarece vei reuși mai repede așa, chiar dacă ar trebui să începi o nouă facultate.