| XFancyX a întrebat:

E normal sa slabesc 1, 2kg intr-o luna si daca as merge la sala cum pot sa capat mai repede kg?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sala nu-i recomandata la 14-15 ani, cati ai tu acum, ca-ti inhiba cresterea in inaltime!
Acum este recomandat un sport, facut zilnic, ca sa-ti stimuleze cresterea si sa-ti ajute corpul sa se dezvolte frumos si armonios.
Sala se face dupa 20 de ani, cad procesul de crestere este incheiat si nu se mai inhiba nimic, putand sa-ti lucrezi muschii.
Sunt aczuri ceara azi pe forum, cu copii acre nu au ascultat sa nu faca sala si acum regreta, ajungand la 20 de ani si confirmand ca nu au mai crescut deloc, de la 16 ani.