| kikivero a întrebat:

E o fata prea mica la 13 ani pentru a avea prieten raspunsuri mai lungi va rogFUNDA

Răspuns Câştigător
| Diddy a răspuns:

Depinde de gandirea ei. happy
Sunt persoane care se maturizeaza foarte devremewinking
Cunosc fete de 12 ani care au avut zeci de prieteni, dar si altele de 16, care n-au avut nici unul!winking
Mie personal nu-mi place sa ma bag in combinatii doar asa. :-s
Adica. Nu spun ca VREAU PRIETEN! si il iau pe primul care-mi iese-n cale oh go on Astept baiatul care ma intelege, cu care sa am ce vorbi, etc etc.
Deci, in concluzie, depinde de tine, (cred ca la tine te refereai cand ziceai o fata de 13 anibig grin) daca te simti pregatita pentru o relatie.
Inca ceva. :-s La varste mici, sub 16 ani, nu prea e nici o diferenta intre un AMIC, si un IUBIT.
Pot sa ai un amic (chiar daca tu esti fata, el e baiat) cu care poti sa vb deschis, caruia poti sa-i zici orice! Cand intervine chestia aia "Vaii. e iubitul meu" nu mai poti sa te prostesti asa langa el... esti mai serioasa (cel putin la mine asa eoh go on). Da, la varste mai mari intervin altele si altelehee hee. Cred ca sti la ce ma refer tongue Si acolo... E nevoie de o relatie ^^
Deci nu te grabi! tongue
Si nu uita: Nu`ti pune tot sufletu pe tava din prima! oh go on Pentru ca mai incolo poate o sa suferi. Nu merita sa ti la cineva caruia nu-i pasa de tineoh go on.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania are nevoie de tine in situl cu cea mai mare expunere internationala ,sute de mii de oameni pot schimba imaginea tari sale .tensionat si distractiv,e locul potrivit.
Romania are nevoie de tine!
http://www.erepublik.com/en/referrer/lostROsoul

| aniiledha a răspuns:

Nu exista o varsta anume sa ai prieten dar o relatie serioasa nu poti avea la 13 ani... poate o doar pierdere de timp...
sau cu timpul 1-2-3 ani ajungeti sa va iubitzi cu adevarat si sa formati un cuplu invidiatwinking

| cryssa a răspuns:

Sigur ca nuwinking
sigur, nu va fi o relatie atat de profunda, este o prietenie mai avansata
oricum, e ok sa ai pr. nu cont varstaoh go on

| Yoana a răspuns:

Normal ca nu. nu conteaza cati ani are cat timp e capabila sa aiba pr. nu poate fi o relatie foarte serioasa dar cu timpul poate fi.winking

| VampireDeea144 a răspuns:

Nuu:*dragostea nu are varstawinking