| Markusfrtt a întrebat:

E o peveste lunga, iar eu unul nu mai inteleg nimic. Nici nu stiu cum sa incep. Mi-a placut din prima clipa de o fata, prima data cand am vazut-o. Apoi dupa 2 luni am vorbit cu ea din intamplare. E verisoara unui amic de al meu.Eram la o petrecere. El a venit la mine, iar ea era cu el. Au venit amandoi, Am glumit cu ea, am vorbit, dar nu mult. Apoi dupa 1 saptamana s-a bagat in seama cu mine pe facebook, dupa ce i-am dat like la o poza. Am inceput sa vorbesc cu ea. Am vorbit 1 saptaman, iar apoi s-a suparat pe mine pe chestia cu care nu aveam nici o legatura, Iar in timpul ala in care am vorbit cu ea eu am inceput sa ma indragostesc de ea, mai ales ca mi-a placut de ea din prima clipa. Era suparata pe mine, am incercat sa o fac sa inteleaga. I-am spus ca daca nu mi-ar pasa nu as ma insista atata, iar ea m-a intrebat ca e ce imi pasa, iar eu i-am spus, pentru ca o plac. Nu ma crezut. Apoi dupa ceva timp, a urmat alta faza. Pe facebok, o fata( eu unul cred ca era fb fals) i-a spus ca ea este intro relatie cu mine, si i-a s-a luat de ea si i-a spus sa ma lase impace. Atunci ea mi-a trimis mesaj, si mi-a spus. " Imi spui ca ma placi, dar tu esti intro relatie cu cineva" s-a suparat si iar am incercat sa o fac sa intelegeaga. Peste ceva timp am intrebat-o daca vrea sa ne vedem. A acceptat, iar atunci cand ne-am vazut, ea nu putea sa ma priveasca in ochii, cand vorbea cu mine se uita in alta parte. Am intrebato de ce si mi-a zis ca am ochii aia albastri, iar ei ii plac ochii albastri. (ceva de genu). Din toate astea ea mi-a dat impresia ca ma place. Iar eu ma indragosteam de ea pe zi ce trecea. Apoi cineva mi-a spus ca are prieten, cand am intrebat-o imi spunea ca nu, ca nu are. Am crezuta, dar mai tarziu cand am inceput sa fiu din ce in ce mai suspicios. Apoi dupa ce s-a intamplat o faza, la care ma suprat, atunci mi-a spus ca tine la mine si ca ii pare rau pentru ca tot timpul in care m-a suparat. Eu am crezuta ca tine la mine. Desi de cate ori se supara pe mine puteam sa o las balta pentru ca eu nu aveam nici o legatura cu chestiile ale, dar nu am putut. Apoi am inceput sa devin din ce in ce mai suspicios ca ea are prieten. Apoi am intrebat pe cineva care stia sigur, iar acea persoana mi-a spus ca da, are. Cand am intrebat-o din nou continua sa ma minta, ca nu are. Atunci nu am mai crezuto, si i-am spus ca de ce se joaca cu sentimentele mele, de ce vrea sa-si bata joc de mine. Intr-un final, totul a iesit la iveala. Am intrebato din nou daca ma place. Nu vroia sa imi spuna, dar intr-un final dupa ce am tot insistat, a recunoscut ca nu ma place si ca nu vroia sa imi spuna, pentru ca ma ranise destul. Cand am auzit asta parca totul s-a pabusit. Ea mi-a spus ca nu vroia sa imi spuna ca are prieten pentru c nu vroia sa ma raneasca. Desi ea, spunea ca nu ma crede ca o plac MI-a spus ca tine la mine, dar m-a mintit. Inainte sa vorbesc eu cu ea, majoritatea baietilor cu care a fost imrepuna, nu au iubita au mintit. Iar ea mi-a spus atunci cand i-am zis prima data ca o plac, ca nu ma crede pentru ca a luat de prea multe ori "teapa". Acum nu mai inteleg nimic. Eu m-am indragostit ca prostu de ea, mi-a dat imrpesia ca ma place dar, ea nu ma placea/place. Si-a cerut scuze, mi-a spus ca nu a vrut sa ma raneasca, dar scuzele nu-si au rostul. O iubesc foarte mult, si nu mi-o pot scoate din cap. Mi-a placut din prima clipa de ea, si imi va fi greu sa o uit. Imi e greu sa renunt la ea, foarte greu. Sincer nici nu stiu daca ei ii place de prietenul ei, ma gandesc ca mai mult iubeste bunurile materiale. Nu-l cunosc dar stiu ca are o motocicleta, iar ei ii plac motocicletele, si poate ea iubeste asta. Ce credeti ca ar trebui sa fac? CE parere aveti in legatura cu tot? Scuzati-ma pentru greselile de ortografie, dar m-am cam grabit, si fara jigniri. Deci ce credeti? Tin foarte mult la ea sad Sper sa ma ajutati sad

1 răspuns:
| BeHappy26 a răspuns:

Orice este posibil. Din cate ai povestit, este o fata dificila, dar este fata pe care o iubesti. Eu cred ca tu meriti o persoana care sa nu te faca sa astepti, fiindca sti sa iti arati sentimentele intr-un mod foarte frumos. Stiu ca o iubesti mult, dar ti-as recomanda sa nu o lasi sa isi bata joc de tine. Poate doar tine la tine ca la un amic. Ar trebui sa fii unul din prietenii ei, si mai incolo...sa ii arati ca de fapt tu o iubesti ca pe o iubita. Apropie-te de ea. happy