| AlexDorinel a întrebat:

E ok ca unui băiat sa ii placa de o fata de la el din clasa?

Eu cred ca nu, ca dacă nu-i iese schema o sa se vadă non stop cu fata aia.

Răspuns Apreciat de Editori
| GPA a răspuns:

Este în regulă să-i placă acelui băiat, indiferent că fata face parte din aceeași clasă. Dacă el simte că ea îl atrage, poate chiar sentimentele fiind reciproce, se poate înfiripa o relație. Dacă "dă cu bățul în baltă", o s-o accepte/suporte în continuare, așa cum este. Dacă are băiatul un pic de "sânge în instalație", nu-l va deruta cu nimic faptul că relația n-a avut succes și o va îmbuna și pe ea, în așa fel încât să rămână în continuare în același colectiv, colegi de clasă sau doar prieteni (mă refer, să nu fie nevoită să facă mutarea la altă clasă, doar ca să nu-l vadă, zilnic, face to face ).
Nu trebuie să fie un impediment faptul că face parte din aceeași clasă, cel puțin din punctul meu de vedere...

10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

De ce sa nu fie ok sa ii place de o fata din clasa?!

Si daca nu ii iese schema aia e, nu e nici o problema, gaseste o alta fata fie in clasa fie in alta parte.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dupa gandirea ta nu ar trebui sa-ti placa de nimeni din jurul tau, ceor de la sat pe cei din acel sat, cei de la oras pe cei de pe strada sau din blocul in care locuieste.
Se vede cat de mici copii sunteti.
In primul rand, a-ti placea de cineva nu este identic si cu reversul. Numai prostii ii spun unei fete as tam-nisam ca ii place. Chiar daca il refuza, asta nu inseamna ca intre ei trebuie sa fie dusmanie. Raman in continuare colegi. Cate asemenea cazuri nu se intampla la locurile de munca si nu moare nimeni.

| raMLesS a răspuns:

Ce intrebari de 2 lei

| DenqOO a răspuns (pentru raMLesS):

Cred ca se plictiseste de minute

| Lukasssz a răspuns:

Nu normal, daca esti refuzat/refuzata va trebuii sa te vezi mereu cu el/ea.

| wildthing a răspuns:

Pff, de parca poti controla de cine sa iti placa! happy Se intampla atat de des sa te indragostesti de colege/colegi. De ce? Tocmai pentru ca sunt la indemana, le/ii vezi zilnic. Se intampla dintotdeauna. Uita-te la filmul ala vechi, "Declaratie de dragoste", ilustreaza foarte bine acest lucru, desi cei doi erau nu erau in aceeasi clasa, ci la clase vecine. happy

| cfrtobias a răspuns:

De ce n-ar fi ok? daca nu o sa fie impreuna, poate o sa fie prieteni sau nimic, probabil ca si inainte

| Meme10Meme a răspuns:

Du sunt îndrăgostit în secret, ce ***. Eu am un plan sa dau lovitura după ce termin liceul. N-am nimic de pierdutwinking Oricum m-aș fi înscris în armata pentru a lupta în vacanta pe frontul din Transnistria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok daca ii iese "schema", e nasol daca nu ii iese. Aveam si eu pe unul in clasa caruia nu i-a iesit "schema"... si ne-am mai vazut zilnic in clasa inca doi ani. Aparent baiatul ma placea si eu nu-l suportam. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si daca o sa se vada non-stop cu fata aia dupa despartire ce, se mananca?
E ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dar probabil se simte el prost.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate simtii prost la inceput dar nu pe o perioada nelimitata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte probabil asa, pentru ca unul dintre factorii atractiei este proximitatea. Iar restul ce afirmi tu acolo este o exagerare de 16 ani.