| AlexulTau15 a întrebat:

E ok daca o fata de 13 ani e împreună cu un baiat de 17 ani atata timp cat fata își dorește acest lucru?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu prea este ok, daca vei face 18 ani ea va avea 14 ani si nu prea ar fi ok, dar daca ea isi doreste, da

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E o diferenta destul de mare de varsta dar si de gandire. Nu mi se pare ok.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este OK, fiindca un copilas de 13 ani nu poate fii imperuna cu nimeni, legea pedepsind orice baiat sau barbat care atenteaza la o fetita de 13 ansiori.
Copii mici sub 16 ani NU au posibilitatea sa decida pentru ei, fiind protejati de parinti, tutori lealis au lege.
Chiar daca copialsul ala de 13 ani vrea ceva, parintii lui sunt cei care decid pana la 16 ani, copiaslul neavand nici o putere sa decida ceva.

Vad ca ai premiat un raspuns incorect si ilegal!
In fata legii fata trebuie sa aiba peste 16 ani ca sa-si dea constimtamantul, nu 13 si nici 14 ani.

Daca aprintii fetei anunta Politia, esti pasibil de inchisoare!

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu e chiar ok.

| ionur a răspuns:

Doamne.

| Anoniim56M a răspuns:

Mda... Dar la 13 e prea devreme pentru o relație (părerea mea)

| ZokoZEW a răspuns (pentru Anoniim56M):

Mda...stiu...e prea devreme sa suferi la varsta asta, am avut si eu relatie la 14 ani si ea a avut 13 ani si a tinut 2 ani, eu zic ca exista