| AndreeaColin a întrebat:

E URGENT! Ce sa ii zic profei daca ma prinde ca am copiat?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii zici ca te doare la pix de materia ei si de aia ai copiat.

| AndreeaColin explică (pentru suntserios):

... nu o sa zic asa ceva la mate!

| Andreeush a răspuns:

Orice ai zice nu o să te ierte fiindcă ai copiat.
Data viitoare învață.

| EGGc a răspuns:

Iti ceri scuze, te comporți frumos si asumat, delicat, ii arăți ca iti pasa, ca sa creada ca e prima dată si chiar nu ai apucat să înveți. Dacă iti asumi ceea ce faci e mai admirabil decât să te dai mare cu "ca nu am avut chef sa invat" ca sa devii "tare" in ochii colegilor tai.
Baftă!

| Cariba1929202 a răspuns:

Pai,daca tot vrei sa copiezi fii atent cum o faci sa nu te prinda.Iar daca totusi te prinde o sa zica : ai 3 da.mi fisa probabil daca se intampla asta poti sa o rogi sa vorbiti in privat.Si daca accepta ii spui adevarul. Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata.Ii spui ca nu ai avut timp sa inveti ai incercat sa repeti dar ti.a fost frica sa nu pici deoarece vrei sa ai note bune (daca esti mai rau la invatatura poti spune ca mama ti.a spus ca daca o sa mai iei note mici o sa fi pedepsit) mult noroc