| girlygirl285 a întrebat:

E URGENT! POT SA FIU ARESTATA (sunt minora) PENTRU CA AM INTRAT PE UN SITE de genul rape videos?!? Cand am intrat pe link mi-ai aparut un mesaj pe pagina *in romana in care se zicea ca o sa fiu arestat/a pt urmariea genului asta de filme si parea foarte serios! Am citit cum ca si in America ar circula un astfel de mesaj dar ca este scam. (se preciza si legea in codul penal) O sa vina politia la mine?

Răspuns Câştigător
| iiBing a răspuns:

1.Ce cautai pe acel site?
2.Cel mai probabil ai virusul "Politia Romana", acesta iti strica pc-ul/laptop-ul blocandul si criptand datele. Daca inca nu ti-a aparut o interfata cu politia romana care aresteaza minori pentru p0rn0grafie inseamna ca nu esti infectata cu acel virus dar pentru orice eventualitate foloseste-ti antivirusul si scaneaza-ti pc-ul/laptop-ul.
3. Daca ai fost infectata cu acel virus si nu iti mai poti folosi pc-ul/laptop-ul reinstaleaza-l nu iti mai poti recupera jocurile/pozele/video-urile de pe acel windows pentru ca totul e criptat acum.
4. Daca ai nevoie de Malwarebytes Anti-Malware contacteaza-ma iti voi da o licenta premium gratuita.(Valabil pentru toti cei care au nevoie de el.)

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fii linistita este un virus. S-ar putea sa fii nevoita sa-ti reinstalezi windows-ul, cred ca este asa numitul virus Politia Romana.

| T0T a răspuns:

E o pacaleala. Reinstaleaza windows-ul poate ti-o fi intrat si un virus.

| Voidwithin a răspuns:

Politistii au alte treburi de facut decat sa verifice la ce filme xxx te uiti tu.

| immaBeast a răspuns:

Rape videos, ha?
Perversa mica! laughing))
Este doar un virus, reinstaleaza windows-ul si nu mai accesa site-uri de genul, iti strica calculatorul / laptop-ul.

| Juravle_Mario_1991 a răspuns:

Sunt minciunu nu-ti fie teama.
Funda?

| Juravle_Mario_1991 a răspuns (pentru Juravle_Mario_1991):

Sunt minciuni nu-ti fie teama.
Funda?

| iiBing a răspuns:

1.Ce cautai pe acel site?
2.Cel mai probabil ai virusul "Politia Romana", acesta iti strica pc-ul/laptop-ul blocandul si criptand datele. Daca inca nu ti-a aparut o interfata cu politia romana care aresteaza minori pentru accesarea site-urilor +18 inseamna ca nu esti infectata cu acel virus dar pentru orice eventualitate foloseste-ti antivirusul si scaneaza-ti pc-ul/laptop-ul.
3. Daca ai fost infectata cu acel virus si nu iti mai poti folosi pc-ul/laptop-ul reinstaleaza-l nu iti mai poti recupera jocurile/pozele/video-urile de pe acel windows pentru ca totul e criptat acum.
4. Daca ai nevoie de Malwarebytes Anti-Malware contacteaza-ma iti voi da o licenta premium gratuita.(Valabil pentru toti cei care au nevoie de el.)