| Eu_9592 a întrebat:

E vorba de un baiat.Inainte ma saluta, pana cand s. a intamplat ceva.Intr.o seara l.am intrebat pe mess de ce prietenii lui se poarta ciudat cand ma vad fluiera dupa mine, vorbesc mai tare, rad etc, iar el mi. a zis ca mie imi zic iubirea lui.
De Paste a fost plecat in vacanta si l.am sunat cu nr ascuns si mi. a zis sa. i dau numarul meu. I l.am dat prin sms(el nestiind cine sunt) si am vorbit de vineri pana luni.Imi zicea ca vrea sa ma cunoasca, ca sunt o fata de treaba, draguta si tot batea apropouri: zicea ca atunci cand vine bem impreuna, ca vine la mine acasa... diferite chestii despre care vorbeam. Mi. a cerut id. ul, i l.am dat si a zis ca am mai vorbit etc. DUpa, cand a ajuns acasa a vorbit cu mine in prima zi si de atunci nimic.
M. a salutat de doua ori, iar acum cand trece pe strada pe langa mine sau eu pe langa el, nu stiu am impresia ca nu ma baga in seama sau chiar nu ma vede, iar prietenii lui tot asa se comporta.
Nustiu ce sa fac. Tin foarte mult la el si nu mi. l pot scoate din cap.AU fost multe amintiri cu el etc.
CHiar nu stiu de ce face asta.NU vreau sa intru intr. o depresie acum pentru ca am mai fost si e prea mult.
Ceva sfaturi?
Ps: Am aparat dentarhappy

2 răspunsuri:
| 5dfsd3612 a răspuns:

Hmmmm interresant. da asta e foarte bine ca nu vrei sa intri intr-o depresie, crede nu e bine deloc(eu incerc sa es din asa porcarie, tot din cauza unui baiat)
deci mai bine sa trecem la tema: eu cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el despre tot ce se intimpla. Chestia ca l-ai sunat cu nr ascuns si te-ai dat a fi alta nu cred ca a fost foarte buna. De ce nu l-ai sunat chiar cu nr tau si sa vb cu el!? Din cite am inteles aveati lucruri in comun de tinea legatura cu tine. DEci nu esti o fata esita din comun. Ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii dovedesti ca nu esti o fata plictisitoare.oK succes. pa :*

| DaNwTsA a răspuns:

Poate atunci cand ai vorbit cu el la telefon si nu stia cine esti a crezut ca esti vreoo fata mai frumoasa si atunci ce s-a gandit baiatul sa ma combin cu ea,,dar mai bine trebui sa vorbesti cu el fata in fata si sa ii spui tot ce simnti,ca dupa sa nu fie prea tarziu,intreaba-l ce se intampla cu el, si poate iti va raspunde.OK, bafta:X:X:X:X