| SorinaCorun a întrebat:

E vorba de un baiat,suntem dintr-o clasa, mi-a atras atentia, imi daduse semne ca i-ar placea de mine,incepusem sa fim mai tot timpul impreuna, nu oficial, mereu sunete, discutii pe chat dupa terminarea orelor, am iesit si in oras, chiar toti colegii se mirau de noi. Eu venisem noua in clasa la ei si cineva a zis ca numai am venit noua aici si i-am atras atentia. Incepuse sa-mi placa de el, asteptam cu nerabdare urmatorul pas, sa oficializeze relatia, dar nu o facea, uite asa 2 luni a trecut,e si timid foarte tare. Cineva imi daduse un sfat sa fac eu primul pas. Si saptamana trecuta am hotarat sa-l fac,dar nu gaseam timp sa-i spun, nu doream sa-i vorbesc pe chat ci in fata. Vineri m-am apropiat de el si am observat ca scria cuiva ceva pe site si cand m-a vazut a inchis repede telefonul parca speriat. Tot vineri i-am scris seara ca as vrea sa vorbim despre ceva,dar el a zis ca e obosit si vrea sa doarma, i-am scris ca daca nu acum pai maine vorbim si nu mi-a mai raspuns la mesaj. A doua zi nici nu m-a sunat,nici nu mi-a scris,in genere în wekeend nu am vorbit deloc,nici eu nu i-am mai scris. Ma gandesc ca poate a cunoscut o fata,de asta si reactia lui a fost asa rapida sa inchida telefonul cand ma apropiasem de el. N-am vrut sa par penibila sa-i mai scriu din nou un mesaj ca as vrea sa vorbim daca el nici nu a mai raspuns la mesajul meu,am inteles ca parca imi daduse de inteles ca nu mai e interesat de mine. Ieri in clasa nici nu am vorbit deloc,nici nu s-a apropiat de mine,abia la urma,la terminarea orelor ma salutase si atat. Nu stiu cum sa procedez, as vrea sa-l intreb ce s-a intamplat, de ce s-a schimbat asa brusc, dar nu stiu daca mai merita sa-l intreb. Dar de tacut tot nu pot sa fac, parca sufletul ma doare ca asa procedeaza cu mine, eu avusem incredere in el, imi place de el foarte mult, nu stiu cum sa va descriu ce simt, nu ca as fi indragostita de el, dar are si el un loc special in sufletul meu. E un baiat chiar de treaba, avem atatea lucruri in comun, avem ce vorbi. Si am vazut si eu ca ii place de mine, doar ca nu o aratam ambii in mod direct ca ne placem. Se mai merita sa vorbesc cu el despre asta sau nu? Se mai merita sa-i spun ca il plac?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Lasă mesajele, vorbește față în față cu el.

| NicusQr69 a răspuns:

Urat din partea lui. nu stiu ce sfaturi sa iti dau. succes sad