| Usgs a întrebat:

Eram in pat si cascam si am simntit ca am inghitit un tantar, are ceva? Se poate intampla ceva?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu era ceva. Nu se poate întâmpla nimic.

| Catrice a răspuns:

Cică înghițim juma de kil de insecte pe an...
Uită-te și tine la TV la Bear Grills sa mai înveți cate cevawinking

| Celcestietot a răspuns:

Nu ar avea nimic din câte cunosc eu. Insectele sunt proteine, fie că au sânge în ele sau nu, chiar daca sunt otrăvitoare ori nu. Dacă vrei să te simți mai în siguranță, bea niste apa și va trece.

Răspuns utilizator avertizat
| Reghqen a răspuns:

Așa și așa. țănțarii când înteapă multe persoane diferite este posibil ca cineva să aibă diabet, hepatită, eccetera, iar când înteapă pe altcineva să ii transmită și la persoana aceea.
De asta e bine de evitat înțepăturile de însecte, deoarece majoritatea sunt purtători de boli. în cazul tău nu cred ca este așa grav, când o să ajungă în stomac o să moară direct, deci stai liniștit, o să-l digeri până dimineață când te trezești!

| Wozzi a răspuns:

Bear Grills mananca sobolani, rame, furnici si serpi si nu a murit deci nici tu nu ai sa mori de la un tantar minuscul?‍♂️