| SupMates a întrebat:

Eram la ora de geografie si i-am facut o poza profei si am pus poza pe grupul clasei...
Un coleg a trimis-o altui baiat si ala a dat la un grup de mess urmand ca un sifonar sa ii trimita profei...
Ce se poate intampla?
Ce amenzi ma pasc?
Minor inca

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

Teoretic, dacă faci cuiva poză fără acordul respectivului și acesta te reclamă o să te faci cu o amendă, dar mi-e greu să cred că această chestie va ajunge mai departe. (doar dacă are ceva personal cu tine)

"Ce se poate intampla?"
Depinde doar de profesoară. Dacă e genul de persoană care să poarte ranchiună te ține doar în note mici, ori o să ceară nr de telefon să vorbească cu ai tăi, sau în cazul mai fericit doar te ceartă.
Sau trece peste și nu-ți va face nimic.

| SupMates explică (pentru deeeaqq):

Ideea este ca profa avea mainile ridicate si era si editata si ziceam ceva de genul "Ma voi mantui si ma voi ridica la cer si dupa lumea se va sfarsi! Amin."
Gen... e ff prostesc si sincer era o gluma proasta si nu inteleg de ce ar fi dat cineva mai departe poza in afara de locul unde am pus-o...

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Amendă primești doar dacă te reclamă la poliție.