| iShadowz a întrebat:

Eram prieteni- cei mai buni prieteni. Ne intelegeam foarte bine. Un baiat si o fata, cu aceleasi ganduri, aceleasi hobby-uri si sentimente ascunse unul fata de celalalt. Obisnuiam sa ne spunem unul altuia "te iubesc", crezand ca celalalt o lua ca pe o dovada de prietenie, desi era putin mai mult. Pana intr-o zi cand mi-a zis daca stiu de ce nu a avut nici o prietena de cand ne-am cunoscut, vorbindu-mi despre acea fata de care-i placea. Pur si simplu mi-a spulberat visele, speranta ca poate intr-o zi... L-am intrebat despre cine e vorba, mi-a zis ca o cunosc. Nu avem foarte multi prieteni comuni, cu atat mai putin fete. Le-am spus pe toate, dar nu a aprobat la nici un nume. In final, mi-a spus ca despre mine era vorba. I-am spus ca sentimentele sunt reciproce, si mi-a spus ca vrea sa fim mai mult decat prieteni. Totul era ca un vis. Prea frumos ca sa fie adevarat. Pana intr-o zi cand el era cu prietenii lui si cu mine. Am vorbit, dar la un moment dat m-am simtit ignorata, si, dupa ce am facut cunostinta cu alta persoana straina, am vrut sa plec, pe motiv ca ma plictisesc. Nu i-a convenit, si mi-a zis ca am venit doar sa vad strainul respectiv. Mi-a zis ca pot sa plec, daca vreau. I-am zis ca daca asta vrea, nu-l mai incurc, si am plecat. Nu am mai vorbit cateva luni dupa.Ne vedeam in fiecare zi si ne uitam unul la altul, dar niciunul nu facea un pas inainte. Acum cateva zile, a inceput din nou sa vorbeasca cu mine si mi-a zis ca-i pare rau, ca a fost prost, si nu a vrut sa-mi zica tot ce mi-a zis atunci, era doar furios. El acum are prietena, dar vorbeste cu mine in fiecare zi, cate trei-patru ore-mai mult decat cu ea, de altfel. Eu nu stiu ce sa cred. mai am sentimente pentru el, dar imi e oarecum frica sa nu se repete povestea.
Multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi tot ce am scris! Astept sfaturi[doar daca sunteti dispusi sa ajutati, nu vreau comentarii rautacioase si fara noima]

Răspuns Câştigător
| butterflypink a răspuns:

Sincer e o poveste parca desprinsa dinr-un film.Chear acum cateva saptamani am vazut un film aproape identic cu ce ai spus tu.In general asa se intampla cu prietenia dintre un baiat si o fata.Cred ca ar trebui sa stati de vorba fata in fata, sa lamuriti problemele care au inervenit in relatia voastra de prietenie sau dragoste.Comunicarea le rezlova pe toate dar trebuie sa vorbiti deschis si sa spuneti exact ce credeti si ce simtiti. Sper ca nu a fost fara noima raspunsul meu si te sfatuiesc sa vezi filmul, se cheama One Day:*

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Din ce am inteles eu de aici,baiatu asta mai tine la tine,probabil si a dat seama ca a gresit fata de tine si acum nu stie cum sa,,repare,, asta fata de tine,zici ca are prietena... poate sta cu ea asa numa de fenta, tu afla cat de solida e relatie lor ca, sa stii daca mai are rost sa te gandesti la el [la o relatie]...