| Bogdannn2004 a întrebat:

Este aceasta o dieta low carb? 62%Grasimi sanatoase din oua fierte seminte decojite, 30%proteine si 8%carbo din seminte si iaurt gras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Stii ca numerele si alimentele insirate sunt total irelevante, nu?
Efectiv nu poti trai numai cu oua, seminte si iaurt, e prea putin si prea restrictiv din toate punctele de vedere.
Pe scurt, variaza-ti alimentatia insa pastreaza un balans.

| aXy99 a răspuns:

Daca procentele reprezinta kcal, atunci e perfect.

| aXy99 a răspuns (pentru aXy99):

Doar ca mie nu mi se pare ok sa fii pe low carbs o perioada indelungata.