| alma200033 a întrebat:

Este adevarat ca daca pui mana de mai multe ori in par se murdareste repede? Intreb pentru ca la 3 zile deja se murdareste

3 răspunsuri:
| bozioru a răspuns:

Mainile elimina grasimi, mai mult sau mai putin.
Cu cat stai cu mana mai mult in par cu atat el se va ingrasa mai repede.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E si logic, mainile sunt murdare, grase normal ca murdaresc parul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parul,avand capacitatea de a absorbi, se ingrasa atunci cand ia contact cu fondul de ten sau cremele de maini.Parul se murdareste si daca il lasi desfacut si ai tenul gras deoarece tot sebumul se infiltreaza in firele de par. De aceea nu e recomandat sa stai tot timpul cu mana in par mai ales daca este desfacut. Dar parul care se ingrasa poate arata deficiente de anumite vitamine in organism. Iti spun asta pentru ca al meu se ingrasa a doua zi de la spalare.