| SadBoyForever a întrebat:

Este adevărat că toate paginile de Facebook scot bani din like-urile primite și din comentariile pe care userii le postează pe pagina respectivă?

10 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Persoanele care administreaza pagini de Facebook nu scot nimic de pe urma paginilor create, singura lor recompensa sunt like-urile primite.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Nu scoate nimeni bani din likeuri si postari pe FB.
Facebook face bani de la firmele care platesc reclama, dar utilizatorul FB-ului nu are ce sa primeasca, ca oricum faceBookul nu este al lui.

| SadBoyForever explică (pentru Violleta2022):

Deci toți utilizatorii din lume care și-au creat pagini de Facebook și au multe like-uri nu scot absolut nici-un ban de pe urma paginilor create?

| Violleta2022 a răspuns (pentru SadBoyForever):

Exact! Nimeni nu face bani din like-uri sau postari pe FB!
Poti sa castigi diferit, postand ceva ce vrei sa vinzi pe grupurile de pe FB, sau poti sa-ti faci pagina de firma, dar ce vinzi, merge in contul bancar al FB-ului si ulterior iti este trimis tie, in contul bancar, daca ai un cont legat de al lor, verificat si autentificat.
se mai pot strange fonduri, donatii samd, dar toate cu acordul si prin banca FaceBookului, de unde isi trage comision din incasari.
Din pacate, pentru utilizatorii normali, nu se castiga si nu s eplateste nimic, deja primesti favoarea sa te lase sa folosesti face-bookul, ce altceva mai vrei?!

| SadBoyForever explică (pentru Violleta2022):

Mă gândeam că paginile care au de la 50 000 de like-uri în sus au obținut bani în timp datorită numărului mare de utilizatori care au apreciat pagina.

Vrei să spui că și paginile cu peste 1 milion de like-uri tot nu au adus profit financiar celor care le-au creat?

Mulțumesc mult pentru explicații.

| Violleta2022 a răspuns:

Apropo de paginile create: faceBookul a anuntat acum 3 saptamani, ca a sters peste 3.4 milioane de conturi si pagini false si cotinua sa faca curat, acolo unde detecteaza la aceeasi adresa de IP, mai multe conturi de FB, cu nume similare, sau ale aceleasi persoane.
Iata articolul aici, publicat in 23 May 2019:
https://www.usatoday.com/......207319001/

| Andreeush a răspuns:

Niciodată nu o să faci bani din like-uri, oricâte mii de like-uri ai avea.

| SadBoyForever explică (pentru Andreeush):

Mă gândeam că paginile care au de la 100 000 de like-uri în sus, adică persoanele care administrează acele pagini scot bani datorită likeurilor multe primite la postari și datorită comentariilor postate pe pagina respectivă.

Deci toate paginile de pe Facebook nu aduc nici un fel de venit persoanelor care le-au creat nu?

| Andreeush a răspuns (pentru SadBoyForever):

Nu, nu le aduc bani ci doar popularitate.

| aXy99 a răspuns:

Nu. Scot doar din plasare de produse sau reclame mai nou la videoclipuri.