| CTLN a întrebat:

Este bun procesorul: Intel(R) Pentium(R) CPU B970 @ 2. 30Ghz 2.30Ghz?
Tipul de sistem este 64 biti! Si mai am o intrebare: As putea sa schimb procesorul unui laptop? Sa il fac de i5 sau macar de i3? Sa fie procesorul 3.00? Dau funda pentru cea mai buna explicatie! big grin Va rogg ajutati-ma big grin

4 răspunsuri:
| Ajutatorool a răspuns:

Nu si nu.

| CTLN explică (pentru Ajutatorool):

Vreau explicatii..de ce nu si nu? ca toata lumea spune asa dar nu stiu sa explice! big grin

| Ajutatorool a răspuns (pentru CTLN):

Ala e un procesor de vreo 7 ani. nu poti sa ai asteptari mari de la el. apoi nu poti sa treci de la pentium ceva la i3 sau i5 ca sunt pe alt soket si nu se potriveste.

| wassyle1994 a răspuns:

Este bunicel, e dual core si multithreading ceea ce ii mareste performantele, plus ca e si pe 64 bit, si nici frecventa nu e rea. ca sa schimbi i3 sau i5 vezi daca placa de baza suporta acest tip de procesor. nr de pini, configuratia si consumul de energie conteaza.