| anonim_4396 a întrebat:

Este ceva grav daca menstruatia mi-a venit de 2 ori pe luna? Anul acesta de abia mi s-a inceput, si nu vreau sa merg la doctor...Este deja a 4 luna in care mi s-a inceput! Ajutor

2 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Având în vedere că eşti de abia la început, acest lucru poate însemna că menstruaţia ta încă nu s-a regulat. Însă acesta este doar situaţia cea mai probabilă. Venirea menstruaţiei de mai multe ori pe lună poate fi şi un semn al unei probleme de sănătate.Aşa că te sfătuiesc să mergi la ginecolog în caz de orice.

| Puma12399 a răspuns:

Nu este nimic grav. Daca esti la inceput, menstruatia se deregleaza. :*