| ionut5563782aabc a întrebat:

Este cineva la arte? As vrea sa imi spuna cate ceva despre profil, materii etc...pot de exemplu sa fac o facultate de it dupa terminarea unui liceu de arte? app sunt din Ploiesti, este cineva la Carmen Sylva? Daca da as vrea mai multe detalii de acolo *asta in cazul in care esti la acest liceu daca nu, dati-mi informatii despre cum este la liceul din care sunteti voi. >Sau este cineva de la liceul Balasa Doamna Targoviste? Daca da, scrieti cat mai multe detalii despre probe, materii, cand se invata dimineata, dupa masa, pentru transfer ce e nevoie, etc ps as vrea sa ma transfer la anul *a 10 a, funda

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu stiu cum e la arte, dar clar ca nu vei studia matematica acolo si nici cine stie ce programare sau sisteme. Vei stapani cateva aplicatii pentru continut artistic, dar astea nu te ajuta foarte mult sa intelegi "maruntaiele" unui sistem soft.
Vei fi praf la matematica si pentru a studia IT iti trebuie destul de serios.

| GrecuMariaaa a răspuns:

Nu ai cum sa faci facultatea de it dc urmezi un liceu de arte doar daca faci meditatii.