| antonix a întrebat:

Este la noi pe strada un copil, noi ne jucam fotbal baschet etc eu il chem sa se joace cu noi dar ceilalti copii nu il lasa vreau sa stiu ce sa fac sa se joace si el

Răspuns Câştigător
| simona_4854 a răspuns:

L-e
zici sa-l lase ca daca ei ar fi in locul copilului nu le-ar parea bine sa nu-i bage nimeni in seama!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Ii poti intreba pe pritenii tai de ce il evita pe acest baiat. Poate e bolnav mintal sau altceva si e mai bine sa stati departe de el in astfel de situatii. Daca e normal, si e doar un moft de-al lor, e mai bine sa ii convingi ca nu e frumos ce fac si ca nu le-ar pica bine daca ar fi in locul acelui baiat.
Succes!

| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Salut antonix.Cred ca ai pus o intrebare destul de buna.Il poti cunoaste pe acel copil, sau daca il cunosti, explica-le prietenilor tai ca e si el copil si ca ar trebui sa se joace si cu el. Daca vezi ca nu functioneaza, il poti invita la tine acasa sa va jucati. Funda?

| FunnyColor a răspuns:

Poate ca acei copii nu il cunosc asa de bine. Poti sa ii aduci pe toti si sa le arati ce poate acel copil. Funda?

| dany5eu a răspuns:

Sunele prietenilor tai ca e si el un copil si nu are cu cine sa se joace si roaga-i frumos sa-l lase si pe el