| ionnik a întrebat:

Este normal ca la 17 ani parintii sa nu fie de acord sa iti aduci iubitul acasa (parintii fiind acasa in momentul acela) si nici ca tu sa te duci acasa la parintii iubitului? mie personal mi se pare anormal sa nu fie de acord. voi ce parere aveti? ma enervez cand stiu ca nu pot schimba nimic, iar iubitul meu se enerveaza foarte tare din cauza alor mei. nu vreau sa ma despart de el din cauza principilor parintilor mei.

2 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

---> Nu este normal! waiting

---> Parintii tai sunt cam exagerati in ceea ce priveste relatiile (asa mi se pare mie). Ar trebui sa vorbesti cu ei si sa le explici ca toate fetele si colegele de varsta ta au iubit si ca tu il iubesi foarte mult pe el si el pe tine.

--> Spune`le ca ti-ar placea foarte mult sa-l cunosca si sa vada ca e un baiat de treaba si deosebit de ceilalti baieti.

---> Mereu tine daca le zici asta.

---> Sper ca te-am ajutat! puppy dog eyes

| Jigsaw a răspuns:

Nu este normal, este in interesul parintilor tai sa afle cu cine stai.