| Anonimafaranume123456789 a întrebat:

Este normala o relatie la 13 ani? Cu un baiat de aceași varsta (Îmbrățisari, mesaje ..etc)

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Da,o simpla relatie de amicitie atat, ceva serios pe la vreo 25 de ani cand esti matura, nu e nimic rau in a socializa, dar nu relati, sunteti copii vreti sa deveniti copii, Romania e nr 1 la avorturi adolecente, ceea ce e trist, copii fac copii

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă doar ce spui nu văd nimic așa deplasat

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este acceptabila o relatie copilareasca de prieteni, nu de iubeala.
Sunteti inca copii mici, deci exclus imbratisari, sex si altele.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Avand in vedere ce se intampla astazi prin lume... cred ca da. Dar depinde ce inseamna aceasta relatie, ce puteti face la 13 ani? Sa colorati impreuna? :/

Dar din ce vad eu, in ce ai scris, ai pus intrebarea ca si cand esti nesigura de asta, ca si cand este doar o relatie sa fie. Trebuie sa intelegi ca o relatie cu adevarat adevarata se face doar cand cei doi parteneri simt asta si dau dovada de maturitate.

| Andreeush a răspuns:

Depinde la ce fel de relație te referi.

| Donsavas a răspuns:

Esti inca un copil. Nu ti se pare ca ai DESTUL timp pentru asta? Tie ti se pare sănătos ca niste copii sa se comporte ca adulții?

| aimullah123 a răspuns:

Uite, aici vorbesc mai multi oameni despre asta.
https://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=330671&forum=23

| Clytia a răspuns:

Să zicem că niște îmbrățișări, mesaje, n-ar fi mare lucru. Dar aia nu se poate numi relație, mai ales la 13 ani!

| 70gabriela70 a răspuns:

Buna!
Cu siguranta. Nu vad de ce nu.