| alexsil05 a întrebat:

Este o rusine sa porti ochelari de vedere?

Deoarece eu am probleme cu ochii de cand ma stiu, iar cum sunt o fiinta mai firava, toti baietii rad de mine pentru. ca port ochelari de vedere. Ce imi puteti recomanda/sau sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum să gândești în felul ăsta, măi?! Nu e rușine să-ți corectezi vederea, iar cei care râd sunt niște fraieri care nu au altă ocupație.
Și eu port ochelari de vedere și nu m-am simțit niciodată rușinată de acest aspect. Mi s-a propus să mă operez ca să scap de ei, dar eu nu vreau, îmi place așa.
Tu nu trebuie să te simți complexată că porți ochelari, am mai auzit persoane în cauză și chiar nu vă înțeleg.
Întotdeauna vor exista persoane care vor comenta pozitiv sau negativ asupra aspectului, dar tu nu trebuie să te arăți intimidată sau jenată de acest lucru. După cum vezi, și celebritățile poartă ochelari de vedere, unele îi poartă așa de fițe. Părerea mea este că oamenii cu ochelari par mai interesanți si mai misterioși.
E ceva absolut normal, face parte din tine. Asta ești tu cu ochelari și trebuie să te împaci cu ideea. Nu mai lăsa anumite persoane să te influențeze negativ. Banuiesc că acei băieți sunt niște bagabonți fără ocupație, niste cretini cărora nu ar trebui să le acorzi atenție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici o rusine in asta. Sunt persoane care chiar le sta mai bine cu ochelari. TU lasa prostii sa rada, nu e ca poti scapa de specimene de genul undeva pe planeta asta.

| Kiwibibilă a răspuns:

Cee cine mai rade de ochelarişti? Ba chiar acum sunt o chestie mişto. Eu mereu îi port şi toţi îmi spun că îmi stau foarte bine.
Dacă râde cineva de tine din cauza asta nu are rost sa dai importanta.

| Bernardus a răspuns:

Ba, fii atent aici, ei nu rad de tine ca ai ochelari, ei rad de tine ca te vad mai slab ca ei si creierele lor de maimuta incearca sa se creada superioare. Si daca nu porti ochelari, tot or sa gaseasca ceva de care sa rada. Nu are sens sa te opresti din a purta ochelari doar ca sa ii faci sa taca, nu o sa mearga