| Ioana_5207 a întrebat:

Este o "tragedie" daca nu folosesc machiaj?

Am cateva colege in clasa care spun ca nu ies nicaieri nemachiate.

(dau si fundita).

8 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Eu personal folosesc cat mai putin machiaj, in sensul ca ma dau cu putin fond de ten atunci cand am o problema (se intelege), si cu niste lipstick incolor.
Acum depinde de preferintele fiecarei persoane, inca in unele cazuri, baietii si nu numai prefera fetele naturale.

| EllyFMS a răspuns:

Lol. logic ca nu este.

daca tu esti frumoasa asa. si te simti bine e super ok ca nu folosesti. mai ales ca unele chestii iti strica tenulhappy

| Tzuc a răspuns:

rolling on the floor desigur ca nu.eu ma machej foarte des.creedthinking la mine in calsa nimeni nu se machiaza.adica doar 2 colege din cand in cand.deci nu este nici o trgediebig grin

| ZUzulikii a răspuns:

Nu...
Este foarte bine ca nu`ti strici tenul:p

| Be12345 a răspuns:

Se poarta machiajul... ziua cel natural.deci.poti incerca sa nu te machiezi sau sa te dai doar cu un rimel si un blush in obrajihappy sper ca iti e de folos raspunsul meu :*

| Hugulets a răspuns:

Paii. si normal ca nu e o tragedie. big grin
pur si simplu cred ca iti place cum arati si deaceia nu folosesti makiajul.
In vopselele rujurile si toate chestiile de genu. sunt ft multe kimikate. care dauneaza. [cred ca stii deja]
Pai vezi si tu. BaFta happy

| Ioana_5207 explică:

Am 16 ani.

| Sasugioceapa a răspuns:

Nu se poate numi chiar o tragedie, unele dintre colegele tale poate se macheaza pentru ca doresc sa acopere micile imperfectiuni ale fetei

Si tine minte, cu cat te machezi mai repede cu atat iti imbatraneste fata mai repede