| Jtedhajaj a întrebat:

Este păcat daca spun despre o persoană ca are probleme mintale? Adică avem un băiat la fotbal la noi care are criza de epilepsie si e bolnav cu inima si totusi joaca fotbal,eu ma inteleg bine cu el dar pe câțiva ii amenință cu moartea iar pe unul a dat sa-l strângă de gat extrem de tare, a aruncat cu bicicleta dupa alt băiat pur si simplu are criza de nervi, cum l-as putea ajuta mai ales ca mama lui îi ia apărarea mereu, nu am nimic personal cu el dar e in stare sa mutileze o persoană

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Persoanele pe care el le amenință de ce nu îl reclamă? Să spună directorului școlii ce face acel băiat.
Orice boală ar avea asta nu e o scuză pentru a face rău altor persoane iar mama lui ar trebui să facă ceva în privința asta în loc să îi ia doar apărarea.
Dacă dintr-un acces de nervi accidentează unul din colegi? Mama lui ce o să facă atunci?

| Jtedhajaj explică (pentru Andreeush):

Chiar nu stiu dar momentan nu suntem la scoala, dar înainte nu era deloc așa

| Donsavas a răspuns:

Epilepsia este o boala Neuropsihiatrică.
Afectează și dispoziția unei persoane, nu provoaca doar convulsie.

| Jtedhajaj explică (pentru Donsavas):

Ii schimba starea adică?

| Donsavas a răspuns (pentru Jtedhajaj):

Da. Nu e vina lui ca este mai nervos. Are nevoie de un timostabilizator

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate te gandesti ca l-ai jignit dar in cazul asta crede-ma ca nu e deloc o jignire.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Nu cred că e păcat. Într-adevăr, nu e ok ce face el.