| anonim_4396 a întrebat:

Este Rusia o tara puternica?

Multi imi spun ca rusii sunt cei mai rai oameni...

Dar nu America este cea mai puternica tara din lume?

Ar putea Rusia sa invinga vreodata America?

Dar despre tara noastra?

Am putea invinge Rusia...

Stiu ca este o intrebare stupida dar sunt curioasa...

Multumesc frumos

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La capitolul arme nucleare India si China sunt lideri de vreo 5 ani.Cu o jumatate din armele Chinei explodate n-ar fi Pamantul.Si totusi asta nu e raul cel mai rau.Raul sunt armele biologice.Pericolul invizibil.Bolile create de oameni sa ucida alti oameni.Asta duce termenul de razboi la un alt nivel
Si se pune intrebarea.Mai suntem oameni?

| BiaSiAtat a răspuns:

Depinde la ce capitol...Si Romania nu poate invinge niciodata rusii.

| alin a răspuns:

Se zice ca curiosi mor repede...in fine.rusia nu mai este o tara puternica fiindca a fost dezarmata de catre america dupa trecerea razboiului rece, americani leau dat rusilor nu stiu cate zeci de miliarde de dolari ca sa le dea bombele atomice ce le detineau rusi.
In principiu america este cea mai puternica tara de lume dar din cate se vede chinezi vor sa ajunga si ei sus, iar tara noastra nu are nici o sansa in fata rusiei.

| MisterKat a răspuns:

America e o tara de 2 bani, o tara de hamburgeri si coca cola, playboy, mc donald's, aceasta tara n-are nicio cultura, n-are nicio istorie, nimic! Rusia in schimb da! Au o cultura mult mai dezvoltata decat America, au literatura de calitate, muzica, dans, cinematografie, teatru, pictura etc In schimb America n-are nimic, e o tara facuta "la comanda". Rusia are propria-i limba, America o are imprumutata de la englezi. Rusia a avut multi savanti care au ajutat omenirea, de exemplu, un rus a inventat pentru prima data un televizor, cum ti-ai imagina azi viata fara el?! Americanii au inventat decat "apologeis-urile"/scuzele lor tampite pentru esecurile si frustrarile lor, au dat lumii criza financiara (traiesti bine, nu?!), au dat lumii razboaie, conflicte, crime, atentate (11 Septembrie 2001) si multe altele... Frumos, nu?! Si Rusia a avut tampitii ei, comunstii care au distrus mult... Americanii sunt niste curve si vor ramane curve pentru totdeauna, ne-au "vandut" rusilor, pe noi "prostii" din Est(Romania, Polonia, Cehia, Slovacia, Slovenia, Ungaria, Bulgaria si o parte din Germania)

| L7L a răspuns:

Pai laughing America si Rusia sunt la egal daca ar fi un razb mondial intre America si Rusia sar masacra reciproc Ame SI Rusia sunt cele mai mari puteri din lume.laughing Si u pomenesti de Romania?

| Andreea_5313 a răspuns:

1. Da, este foarte puternica.
2.Se spune, dar peste tot exista oameni buni si oameni rai.
3. Din punct de vedere economic da.Acolo intr-adevar se traieste bine.
4.Nu cred, sansele sunt de 30%
5. Tara noastra e distrusa din cauza rromilor care ne fac se ras, fura in strainatate.
6.In veci pururi aminhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hahhaha eu cred ca Romania ar invinge rusia cu fetele noastre frumoase ...la altceva sa fim seriosi...si da e puternica dar ati uitat ca america detine natohappydeci nu prea cred ca rusia ar dobori americasmugsi normal ca america din cate am auzit si vazut are o centrala cea mai puternica din lume care poate controla si vremea deci rusi chinezi si babalaci stau inca in spatesmugsalutare

| 0x11111051 a răspuns:

1) Foarte puternica.
2) In fiecare stat suunt oameni rai si buni.
3) Din punct de vedere economic, da.
4) Desigur. China tine cu Rusia, si tot Orientul Mijlociu cu ei. Iran, Iraq, Kazahstan, nimeni nu-i vede cu ochi buni pe americani.
5) Ce e cu Romania?
6) Depinde in ce conditii, si cu cine aliat. Amintitiva ca natura a tinut cu Rusia dintotdeauna. Nici insusi Napoleon I nu a putut face fata iernii ruse. Sper ca informatia mea, a fost folositoare

| SovietMarshalPeter a răspuns:

Deocamdata SUA este cea mai puternica dar Rusia cu siguranta va prrelua din nou controlul are multe resurse si relati bune cu tari care au arme de nota 10, acum Putin este iarasi presedinte, a fost cel mai puternic om din lume candestete.Si Romania poate cu tot sprijinul UE si NATO altfel santem distrusi

| Cristi_7193 a răspuns:

Ăi Mistercat mai bine du-te si te arunca itro ripa cu tot cu rusii tai rusi sut cei mai betiva si prosti natie de pe globil pamintesc. Daca tu te trezesti si te culci cu playboy nu inseamna ca toti sunt ca tine.