| NutellaFinetti a întrebat:

Este un baiat de care CRED ca imi place, nu e nimic sigur.Cand il vad,inima imi bate groaznic de repede, mainile imi tremura si picioarele mi se inmoaie...ce sa fac sa scap de toate astea si ma sa ma controlez FUNDOI pentru cele mai multe solutii

7 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Te-ai indragostit, iar ca aceste reactii sa dispara trebuie sa recapetii puterea necesara ca sa lupti pentru acest baiat si sa fiti impreuna!
Sunt reactiile necesare pentru ca inima ta se bucura de prezenta lui!

| mariukka a răspuns:

Te-ai indragostit(daca te place si el veti fi un cuplu perfect

| CrazzzyA a răspuns:

Ups, te-ai indragostit. N-ai ce face ca sa-ti treaca, poate doar va disparea cu timpul...

| NutellaFinetti explică (pentru CrazzzyA):

Da pana trece timpul noi tot mai iesim in gasca, cum imi pot stapani inima si sa ny mi se mai inmoaie picioarele?

| CrazzzyA a răspuns (pentru NutellaFinetti):

Hmm, cam greu asta. Daca sunteti in aceeasi gasca banuiesc ca mai si schimbati cate o vorba din cand in cand nu? Ai putea sa incerci sa-l cunosti mai bine ca sa simti ca-l cunosti mai bine si sa incepi sa fii mai relaxata in jurul lui.

| NutellaFinetti explică (pentru CrazzzyA):

Am sa incerc...

| Ariel28 a răspuns:

Buna!
Esti simpatica! Cu siguranta il placi, si eu am patit de mai multe ori asa.Si aveam impresia ca ma inrosesc la fața.E acel sentiment de euforie, e placut sa voresti despre aceasta stare, dar nu te poti controla cand îl vezi pentru ca simti ca iti bate inimioara tic-tic.Cel mai bine este sa respiri adanc, si sa incerci sa te uiti fix in alta parte pana simti ca-ti revii. Apoi daca esti sigura pe tine.esti libera sa faci ce vrei:sa comunici cu el, pentru ca asa te vei acomoda cu el si nu vei mai avea aceste mari emotii.Te pup!