| Lipsa47 a întrebat:

Este vorba de o fata...
Deci incepe asa,eu m-am apropiat din ce in ce mai mult de o fata sh ea de mine sh am inceput sa tinem unul la altul' iar cand sa vina momentul sa ii cer prietenia sa fim impreuna, a intervenit ceva intre noi si ea s-a suparat pe mine si nu a mai vorbit cu mine o saptamana pe urma ne-am impacat si incetul cu incetul am ajuns sa fi la fel dar pe urma a inceput sa fie indepartata de mine... nu mai vorbea sentimental cu mine,iar cand m-am uitat pe facebook-ul ei intr-o zi am vazut ca este intr-o relatie, atunci am sunat o prietena de a ei sa o intreb de ce a facut asta iar ia mi-a spus ca zice intruna ca ii e dor de mine si ca ii place de mine dar nu inteleg de ce. face asta, se indeparteza de mine si nu vrea sa-mi spuna nimic, cand aduc vorba de relatie tace si ma ignora...e trista se vede pe chipul ei sad

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,

Fetele nu sunt intotdeauna directe si imi pare rau s o zic dar si tu trebuie s mergi mai departe. Tu i-ai spus ca o placi, ca tii la ea, ca o doresti si totusi ea a ales altceva. Poate va fi ea geloasa daca gasesti pe altcineva, dar sincer este timpul sa faci un pas inainte spre relatia pe care ti-o doresti.
Stii ca in ultima vreme relatia cu ea nu mai este la fel si simti ca iti si scapa de sub control si totodata nu intelegi de ce face asta. Un raspuns ar fi din rautate, din indiferenta si poate nu te place, una e sa o spui si alta este sa simti. O fata care te va placea cu adevarat va ramane langa tine.
Succes si un pas inainte

| InceputulUnuiSfarsit a răspuns:

Buna. Eu zic sa te intalnesti cu ea fata in fata, doar voi doi ..si sa o intrebi pe ea de ce se comporta asa. Probabil ai suparat-o tu cu ceva. Invit-o undeva sau fa in asa fel in cat sa va intalniti si sa discutati problema. Una este cand vorbesti la telefon si alta este cand vorbesti fata in fata. E mult mai bine asa. Daca prietena ei stie de la ea ca si ea te place, inseamna ca nu mai ramane decat sa discutati ..si sa lamuriti totul. Intreab-o de ce e suparata, intreab-o daca ai suparat-o cu ceva, intreab-o daca vrea sa aiba o relatie cu tine, iar daca zice ca nu, intreab-o de ce i-a zis prietenei ei lucrurile acelea. Discutati si rezolvati problema. kiss Pup