| AnaisAnais15 a întrebat:

Eu 17 și el 21 e o diferență mare? Helpp

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nu. Este o diferență normală, dacă nu chiar ideală.

| sierra1 a răspuns:

Nu am ințeles ce-i cu acel "helpp"

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este o diferenta mare. Este ok (:

| LPCTSTR a răspuns:

Daca ceri ajutorul, ceva din tine iti zice ca e cringe, corect?

| siriusblack98 a răspuns:

Daca esti atat de nesigura atunci este o problema. Diferenta nu este mare, desi in mentalitate s-ar putea sa se vada cu timpul. Totusi, ma repet, daca totul merge ok intre voi astfel de intrebari nu-si au rostul. Nesiguranta in ce priveste diferenta de varsta reprezinta imaturitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, e perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu chiar, dar daca are 21 ani si 3 luni deja e cam mult.

| wolfves a răspuns:

Daca se comporta frumos cu tine, nu vad care e problema. Nu mi se pare diferenta mare avand in vedere ca tu ai 17 ani. Daca erau tot 4 ani diferenta, dar tu aveai 14 si el 18, atunci mi se parea putin ciudat. Ideea cu diferenta asta de varsta e ca, cu cat oamenii sunt mai mari, cu atat diferenta devine mai putin ciudata in ochii oamenilor (asa cred eu).

| Madalina1837 a răspuns:

Nu, între mine și iubitul meu e diferența de 17 ani si avem 3 ani de relație deja.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Madalina1837):

Dar peste 30 de ani ce o sa zici? Sau nu ganditi atat de departe? Ori aveti prieteni buni.

| Madalina1837 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu-s genul care se gândește " Dar lumea ce o sa zică peste 30 de ani?". Avem mulți prieteni comuni care nu sunt deranjați, daca pot spune asa, de diferența noastră de vârstă. Momentan, noi chiar ne vedem împreună si peste 30 de ani. Avem o fetiță împreună, construim o casă, am luat 3 mașini de când suntem impreuna (dar am păstrat doar doua), si toate le-am facut de comun acord. Si ne gândim și la nuntă, în anul 2022 daca ne lasa covid-ul asta, deci nu conteaza vârsta. Conteaza înțelegerea, iubirea si respectul acordat reciproc happy

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Madalina1837):

Eu nu am zis ce o sa zica lumea peste 30 de ani, ci ce o sa zici tu, femeie tanara inca cu un mosneag in pat. Iti spune un om care cunoaste cel putin cinci cazuri in care familiile s-au destramat dupa zeci de ani, desi aproape toate aveau copii.
Cand ti-am pus intrebarea aveam ca baza faptul ca ai afirmat ca ai un iubit mai in varsta cu 17 ani decat tine, nu ca ai familie cu el, inclusiv urmasi. In acest caz cred ca trebuie sa mergi inainte. Ar fi cel mai rau lucru sa mai gandesti la altceva, iar timpul le va rezolva pe toate.

| Madalina1837 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Momentan,eu sunt împăcată cu gândul asta. Nu pot garanta pentru ani, dar sper sa rămânem împreună, pentru ca si eu stiu cazuri in care au rămas împreună chiar dacă a fost o diferenta si mai mare.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Madalina1837):

Desigur, ca poti fii impacata, mai ales daca ai vecini, colegi, prieteni care sunt saritori cand este vorba de nevoi.

| Madalina1837 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Momentan are cine să mă satisfacă aia acasă, si poate in viitor nu voi mai avea nevoie sau el va putea atât cât am nevoie.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Madalina1837):

Barbatul o face pana poate, femeia pan' la moarte.