| Oyasumi a întrebat:

Eu am cautat la licee profile,si nu stiu ce sa aleg, mi.ar place chimie-biologie,Nu vad profilul asta pe site.uri,stiu ca este profil real, dar care e a2 denumire pe care il pot gasi pe site.uri?

Răspuns Câştigător
| FoarteTareFrate a răspuns:

Cel unde faci mai mult chimie-bio este "Stiinte ale naturii" sau "Stiintele naturii". De fapt aceasta este denumirea principala. Apropo, este un profil foarte bun deoarece inveti multe, nu ca la filo, acolo din a 11 a nu mai faci deloc chimie, fizica si mate, ceea ce nu e bine caci nu stii la ce facultate vrei sa mergi si te trezesti ca nu mai poti sa mergi decat la 2-3 ca tu nu ai mai facut anumite materii care iti trebuie la facultatea X, la mate-info e prea dur, insa la stiinte (ale naturi,nu sociale,ca e si profilul cu stiinte sociale) faci de toate,romana, bio, chimie, mate etc. In liceele bune este si mai greu, e mai mult de invatat dar cred ca te duci la liceu cu gandul si sa inveti ceva, nu doar sa te distrezi happy. Sper ca te.am ajutat, fundita?:3

2 răspunsuri:
| trixiiie a răspuns:

Încearcă bio-chimie sau științele naturii.